در نخستین همایش ملی چشم‌انداز ایمنی و بهداشت شغلی اعلام شد؛فولاد مباركه شركت برگزیده در حوزه ایمنی و بهداشت شغلی
۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۷
0

با حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مهدی اسلام‌پناه رئیس سازمان استاندارد، در نخستین همایش ملی چشم‌انداز ایمنی و بهداشت شغلی، از شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت برگزیده در حوزه ایمنی و بهداشت شغلی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد. به گزارش  اسرارآنلاین: مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط زیست […]

با حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مهدی اسلام‌پناه رئیس سازمان استاندارد، در نخستین همایش ملی چشم‌انداز ایمنی و بهداشت شغلی، از شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت برگزیده در حوزه ایمنی و بهداشت شغلی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
به گزارش  اسرارآنلاین: مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط زیست فولاد مبارکه پس از دریافت عنوان شرکت برگزیده در حوزه ایمنی و بهداشت شغلی در این باره گفت: این همایش با محوریت مقاوله‌نامه ۱۵۵ سازمان بین‌المللی کار و براساس الحاق ایران به پیمان‌نامه 155 ایمنی و بهداشت شغلی سازمان جهانی کار و باهدف هماهنگی، وحدت و همکاری سه ضلع مهم این پیمان‌نامه یعنی دولت، کارگر و کارفرما برگزار شد.

حسین مدرسی‌فر ادامه داد: این پیمان‌نامه براساس سند شیوه‌نامه الحاقی سال ۲۰۰۲ و مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۰ منعقد شده و ایران به‌عنوان هفتاد‌و‌هفتمین کشور جهان به‌طور رسمی در سال ۱۴۰۱ به این پیمان‌نامه ملحق شده و از ۱۱ بهمن 1402 موظف به اجرای مفاد این پیمان است.

وی تأکید کرد: فولاد مبارکه در این همایش از لحاظ رعایت موازین و قوانین حوزه ایمنی و بهداشت شغلی با رویکرد آموزش و فرهنگ‌سازی، ایجاد سیستم‌ها و زیرساخت‌های ایجاد فرهنگ ایمنی مناسب بین کارکنان و دست‌یابی به نتایج مطلوب ایمنی از سوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی مفتخر به دریافت تندیس این جشنواره شده است.

به گفته مدرسی‌فر، در این راستا شرکت فولاد مبارکه با توجه به توانمندی‌های موجود در حوزه آموزش ایمنی و استقرار آزمایشگاه ارگونومی به‌عنوان اولین صنعت بزرگ در کشور، به‌عنوان همکار در طرح‌های «مرآت» (مراکز تخصصی آموزش ایمنی) و «شَما» (شبکه ملی آزمایشگاه‌های ایمنی) انتخاب شده و مجوزهای مربوطه را از مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی ایران دریافت کرده است.

وی با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه همواره صیانت از نیروی انسانی و ایجاد بستر مناسب در جهت ارتقای فرهنگ‌سازی را با نگاه بهبود مستمر و با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های علمی و دانش فنی روز ملی و بین‌المللی سرلوحه کار خود قرار داده است، عنوان کرد: دست‌یابی به نتایج مطلوب در زمینه ایمنی و بهداشت شغلی در بین شرکت‌های تولیدکننده فولاد در جهان در سال‌های اخیر خود گواه به این مهم است.

مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط زیست فولاد مبارکه ضمن قدردانی از زحمات کارکنان پرتلاش و خدوم شرکت فولاد مبارکه در سال‌های اخیر و استمرار تولید ایمن و خلق روزهای بدون حادثه و تعهد مدیریت ارشد شرکت به مقوله ایمنی، گفت: فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت پیشرو در بین صنایع کشور در زمینه ایمنی و بهداشت شغلی موفق به دریافت این لوح تقدیر شده است.

وی اظهار داشت: تلاش شبانه‌روزی تمامی کارکنان در زمینه ایمن‌سازی محیط کار و ارتقای سطح فرهنگ ایمنی نشان از بلوغ فکری این شرکت دارد که شایسته قدردانی است.

گفتنی است در این همایش که با رویکرد تبیین سیاست‌های کاهش حوادث ناشی از کار و بیماری‌های شغلی روز شنبه هشتم مهرماه در مجموعه تلاش تهران برگزار شد، رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای، نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها، شرکت‌های برتر در حوزه ایمنی و بهداشت شغلی و جمعی از نمایندگان مجلس شورای نیز حضور داشتند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.