پروژه «مدیریت آب شركت فولاد مباركه» یكی از ۵ پروژه برتر صنعت فولاد جهان در «تعالی پایداری»
۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۹
0

بنابر ارزیابی و اعلام انجمن جهانی فولاد محقق شد؛ پروژه «مدیریت آب شركت فولاد مباركه» یكی از ۵ پروژه برتر صنعت فولاد جهان در «تعالی پایداری» بنابر اعلام انجمن جهانی فولاد، پروژه «مدیریت بازچرخانی آب و استفاده از پساب‌های شهری جوامع محلی» فولاد مبارکه برای نخستین بار به دلیل تأثیر در مدیریت پایدار منابع آبی […]

بنابر ارزیابی و اعلام انجمن جهانی فولاد محقق شد؛
پروژه «مدیریت آب شركت فولاد مباركه» یكی از ۵ پروژه برتر صنعت فولاد جهان در «تعالی پایداری»

بنابر اعلام انجمن جهانی فولاد، پروژه «مدیریت بازچرخانی آب و استفاده از پساب‌های شهری جوامع محلی» فولاد مبارکه برای نخستین بار به دلیل تأثیر در مدیریت پایدار منابع آبی و ایجاد ارزش مشترک با جامعه، به‌عنوان یکی از ۵ پروژه برتر این دوره در بین نامزدهای نهایی در بخش جایزه «مدیریت تعالی در پایداری» در جمع فولادسازان بزرگ جهان معرفی شد.
به گزارش اسرار آنلاین :مدیرعامل فولاد مبارکه پس از کسب این موفقیت در مصاحبه با خبرنگار فولاد گفت: خوشبختانه در سال جاری موفق شده‌ایم گام‌های مهمی در جهت تحقق چشم‌انداز و گام دوم فولاد برداریم؛ رکوردهای تولید را در کیفیت و کمیت ارتقا دادیم؛ سبد محصولات شرکت را با طراحی و تولید چندین گرید فولادی جدید دیگر توسعه دادیم و مشاهده می‌کنیم که پروژه‌های توسعه با سرعت مناسبی در حال اجرا هستند؛ تاجایی‌که رکوردی تاریخی را در زمان اجرا با وارد مدار کردن مرحله نخست نیروگاه شهید کاظمی به ثبت رساندیم و توانستیم با تولید بخش دیگری از برق موردنیاز خود گام بلندی در راستای فائق آمدن بر یکی از چالش‌های اصلی شرکت و کشور برداریم.

محمدیاسر طیب‌نیا از پرداخت به‌موقع سود سهامداران و ایجاد ثبات و آرامش در بازار فولاد کشور با تولید حداکثری علی‌رغم محدودیت‌های موجود به‌عنوان بخش‌های دیگری از دستاوردهای اخیر شرکت نام برد.

فولاد مبارکه خود را یک شهروند مسئولیت‌پذیر در کنار مردم جامعه خود می‌داند
وی از قرار گرفتن یکی از پروژه‌های فولاد مبارکه در جمع 5 پروژه برتر جهان در حوزه صنعت فولاد به‌عنوان دستاوردی بزرگ برای صنعت فولاد کشور یاد و اضافه کرد: فولاد مبارکه خود را یک شهروند مسئولیت‌پذیر در کنار مردم جامعه خود می‌داند و در زمینه چالش‌های پیرامونی خود در حوزه‌های اجتماعی، محیط‌زیستی و اقتصادی، قبولِ مسئولیت کرده است. این شرکت، «توسعه پایدار» را به‌عنوان یک راهبرد در خلق آینده‌ای بهتر برای کشور، از ابتدای بهره‌برداری تاکنون مدنظر قرار داده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه حضور موفق‌تر در بازارهای جهانی و رقابت‌پذیری در آینده به تلاش‌های ما در حوزه مدیریت پایدار (ESG) متکی خواهد بود، ادامه داد: هم‌اکنون در عصر انقلاب صنعتی چهارم و رشد تکنولوژی و تحولات فناورانه، تلاش می‌کنیم مبادلات فناوری و همکاری‌ها را در سراسر زنجیره ارزش فولاد به‌منظور تولید فولاد کم‌کربن و کاهش استفاده از منابع تجدیدناپذیر ترویج کنیم. به همین منظور، در احداث نیروگاه ۹۰۰ مگاواتی خورشیدی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و در ادامه مسیر نیز برای تأمین انرژی، استراتژی اصلی ما همچنان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر است.

قرار گرفتن پروژه مدیریت پایدار آب در کارخانه در جمع 5 پروژه برتر صنعت فولاد جهان گواه تعهد فولاد مبارکه به توسعه پایدار است
بنابر اظهارات طیب‌نیا، در بخش آب که از دغدغه‌های مهم و به‌حق جامعه است، سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات مهمی انجام شده که در دنیا نظیر ندارد؛ اقداماتی که حاصل آن کاهش میزان برداشت آب خام از رودخانه از ۱۶.۵ مترمکعب در بدو تأسیس به ۲.۲ مترمکعب به ازای هر تن تختال در حال حاضر و ثبت یک رکورد جهانی در صنعت فولاد است. امروز شاهدیم که پس از موفقیت در کسب جایزه پایداری ESG، پروژه مدیریت پایدار آب در کارخانه فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از ۵ پروژه برتر صنعت فولاد جهان در حوزه پایداری توسط انجمن جهانی فولاد معرفی می‌گردد و این خود گویای تعهد و موفقیت این شرکت در حرکت به سمت توسعه پایدار است.

فولاد مبارکه پیشران توسعه، رشد و تعالی کشور است
وی با تأکید بر اینکه دستاوردهای فولاد مبارکه در همه زمینه‌ها ازجمله پروژه‌های انجام‌شده در بخش محیط‌زیست، آب، انرژی و مسئولیت‌های اجتماعی باید به‌خوبی برای جامعه و ذی‌نفعان تبیین شود، گفت: آحاد جامعه باید بدانند فولاد مبارکه به‌عنوان دوستدار جامعه همواره خود را متعهد و مسئول می‌داند و پیشران توسعه، رشد و تعالی کشور است.

مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش پایانی سخنان خود موفقیت‌های اخیر به‌دست‌آمده در کسب جایزه ESG و مدیریت تعالی پایداری انجمن جهانی فولاد را به همه کارکنان، ذی‌نفعان و هم‌وطنان و به‌ویژه به دوستداران صنعت مسئولیت‌پذیر تبریک گفت و خاطرنشان کرد: مدیران و کارکنان فولاد مبارکه برای عزت و سربلندی ایران اسلامی تمامی تلاش خود را در همه عرصه‌های تولید، توسعه، نوآوری و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی به کار خواهند بست.

این رقابت با توجه به حضور بزرگ‌ترین فولادسازان دنیا از معتبرترین جوایز صنعت فولاد در جهان است
شایان ذکر است انجمن جهانی فولاد به‌عنوان معتبرترین انجمن صنعت فولاد در جهان هرساله از شرکت‌های عضو به دلیل مشارکتشان در صنعت فولاد طی یک دوره یک‌ساله در ۶ بخش مجزا، شامل تعالی در تولید فولاد کم‌کربن، بهترین نوآوری سال، تعالی در پایداری، تعالی در ارزیابی چرخه عمر محصول، تعالی در آموزش و مهارت و تعالی در برنامه‌های ارتباطی درون و برون‌سازمانی که صنعت را تحت تأثیر قرار می‌دهند، پس از ارزیابی توسط داوران مستقل، قدردانی می‌کند. این رقابت با توجه به حضور بزرگ‌ترین فولادسازان دنیا از معتبرترین جوایز صنعت فولاد در جهان است.

طی فرایند ارزیابی در این بخش، ابتدا ۲۳ پروژه از طرف شرکت‌های مختلف فولادساز، متقاضی حضور در بخش جایزه تعالی پایداری شدند. سپس براساس ۴ شاخص شامل تأثیرات مثبت و دستاوردهای پروژه، اطلاع‌رسانی به ذی‌نفعان، رهبری و امکان تکرارپذیری پروژه در شرکت‌های دیگر و مربوط بودن پروژه با مأموریت شرکت‌ها و اهمیت آن از نظر استراتژیک توسط هیئت‌داوران مستقل از کشورهای انگلستان، کانادا، هندوستان، کره جنوبی، آمریکا و برزیل مورد قضاوت قرار گرفتند. در مرحله ارزیابی اولیه ۱۱ پروژه از بین شرکت‌کنندگان انتخاب و به مرحله بعدی راه یافتند و پس از ارزیابی مجدد، تنها ۵ پروژه برتر از شرکت‌های فولاد مبارکه، پوسکو، بائو استیل، JSW و TERNIUM AND TENARIS به مرحله نهایی راه یافت و در فهرست پایانی پروژه‌های انجمن جهانی فولاد در بخش پایداری قرار گرفت.

گفتنی است با توجه به چشم‌انداز تدوین‌شده در شرکت فولاد مبارکه و هدف‌گذاری برای عضویت در باشگاه قهرمانان پایداری انجمن جهانی فولاد (CHAMPION WORLDSTEEL) سه شرط اصلی شامل تعهد شرکت به منشور پایداری انجمن جهانی فولاد، ارسال اطلاعات مرتبط با چرخه عمر به‌صورت متناوب و قرارگیری در بین نامزدهای نهایی کسب جایزه در بخش تعالی پایداری از شرایط این عضویت است که با موفقیت اخیر فولاد مبارکه و قرارگیری بین ۵ پروژه برتر این حوزه، فولاد مبارکه مهم‌ترین گام هدف‌گذاری صورت‌گرفته در این خصوص را برداشته است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.