«میرو» محصول یک بغض فروخورده است
۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۰
0
عوامل فیلم سینمایی «میرو» در نشست این اثر بر لزوم توجه بیشتر به استان سیستان و بلوچستان و احیای غیرت ورزی در میان نوجوانان و جوانان اشاره کردند.

به گزارش اسرار، نشست خبری فیلم سینمایی «میرو» در روز چهارم از برگزاری جشنواره فیلم فجر با حضور کارگردان و تهیه کننده و جمعی از عوامل و بازیگران فیلم برگزار شد.در ابتدای نشست سعید الهی تهیه کننده سینمایی «میرو» گفت: ایده اولیه توسط آقای ریگی مطرح و در شورای بررسی بنیاد شهید تصویب شد و پس از آن همراهی بنیاد سینمایی فارابی رقم خورد.وی با اشاره به اینکه سال‌ها پیرامون سینمای راهبردی صحبت کرده است، ادامه داد: رسالت «میرو» فراتر از فروش گیشه است. سینما نیازمند انتقال مفاهیم و تقویت کارکرد راهبری است از این رو ما نیز از روز اول بنا داشتیم مبتنی بر فرهنگ ایثار و شهادت کار را بسازیم و در فیلم ابتدا سلطان هدف است اما «میرو» در مسیر تحول می‌فهمد که هدف بزرگ‌تری دارد.
وی افزود: این فیلم یک نگاه متفاوت به استان سیستان و بلوچستان دارد. معتقدیم «میرو» محصول یک بغض فروخورده است و از سیاستمداران انتظار می‌رود توجه بیشتری به این استان داشته باشند. در فیلم‌های سیستان و بلوچستان نباید فقر و اشرار و قاچاق و تروریست دیده شود. این فیلم محصول یک نگاه شریف است و تلاش کردیم زوایای پنهان را به خوبی نشان دهیم.ریگی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره پرداختن به سینمای کودک گفت: همیشه کودک و نوجوان به واسطه اینکه آینده سرزمین هستند برایم مهم بوده است.پیمان شیرخانی نویسنده این اثر گفت: برخلاف شخصیت میرو خودم خیلی آدم آرامی بودم اما شخصیت میرو شور و شر است و خیلی شخصیت او را دوست دارم.وی افزود: میرو خلافکار جدی نیست و شیطنت‌هایی دارد. تجربه دهه ۶۰ می‌گوید افراد خواه ناخواه درگیر جنگ بودند. تلاش ما بر این بوده که نگاهمان با نگاه مرسوم به سیستان و بلوچستان متفاوت باشد از همین رو به پدر و مادرهایی که نقش اساسی در تربیت فرزند دارند، پرداخته ایم.کارگردان اثر با اشاره به اینکه فارابی از فیلم کودک و نوجوان حمایت کرده است، گفت: مدیون حمایت‌های مادرم هستم.
ریگی در پاسخ به نحوه انتخاب بازیگر فیلم توضیح داد: ترجیحم بر این است تا از بازیگران و بچه‌های سیستان و بلوچستان استفاده کنم و در این اثر و آثار قبلی تاکید داشتم بخشی از بازیگران از استان سیستان و بلوچستان انتخاب شوند و این بازیگری خوب حاصل تمرین مستمر بازیگران است.در ادامه سودابه بیضایی بازیگر این اثر درباره نقشش عنوان کرد: این بخش از فیلمنامه که مادر می‌تواند با حضور خود تأثیر جدی بر رشد فرزند و بلوغ او داشته باشد برای من قابل توجه بود. برای تمرین لهجه فرصت کمی داشتم و با راهنمایی‌های آقای افشار موفق شدم.ایوب افشار بازیگر این اثر نیز یادآور شد: این اولین فیلمی است که در آن بر مردم بلوچ توهین نشد و خوشحالم که امروز تصویر صحیحی از مردم سیستان و بلوچستان ارائه شد.مهدی دین محمدپور بازیگر نقش اصلی این فیلم درباره نقش میرو بیان کرد: این دومین تجربه من است درحالی که مغازه دار هستم و حرفه ام بازیگری نیست اما بادیدن فیلمنامه معتقد بودم باید در این فیلم بازی کنم چرا که در این اثر تصویر صحیحی از سیستان و بلوچستان ارائه می‌شود.
امیررضا دلاوری دیگر بازیگر فیلم مطرح کرد: تمام دیالوگ‌های من توسط آقای افشار با من تمرین شد. بین پیشنهادها ترجیح دادم این کار را انتخاب کنم چرا که اقوام ایرانی و گویش‌های ایرانی برایم چالش برانگیز است.
حمید ابراهیمی نیز در پایان نشست بیان کرد: در تئاتر تجربه کارهای دفاع مقدسی داشته ام و همیشه در سینما و تلویزیون نقش آدم شرور را بازی کردم اما حضورم در چابهار برای اولین بار رقم خورد و بازی در یک نقش مثبت تجربه خوبی برایم بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.