فاز دوم پست برق GIS شهرستان کارون به بهره‌برداری رسید
۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۱
0
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: فاز دوم طرح دائم پست برق GIS خزامی در شهرستان کارون به ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر به بهره‌برداری رسید.

علی اسدی اظهار کرد: فاز دوم طرح دائم پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت GIS خزامی در شهرستان کارون برق‌دار و وارد مدار شد.
وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه ۲۰۵۸ میلیارد ریال بوده است، عنوان کرد: این پروژه یکی از پروژه‌های اولویت‌دار و حیاتی برای گذر از پیک مصرف تابستان ۱۴۰۳ بوده است که نقش موثری در پایداری برق شهرستان کارون و اهواز خواهد داشت. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: ایجاد ظرفیت جدید جهت برق‌رسانی به پروژه‌های جاری و آتی در بخش‌های کشاورزی و پرورش ماهی و تامین برق مشترکین جدید خانگی و عمومی شهرستان کارون، افزایش ضریب اطمینان و بهبود پایداری شبکه برق منطقه و متعادل‌سازی و کاهش بارگیری پست‌های پربار منطقه از جمله مهدیس و اهواز جنوبی از مهم‌ترین اهداف بهره‌برداری این پروژه است.
اسدی افزود: پست‌های GIS این شرکت با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا ساخته می‌شوند و در مقابل آلودگی‌های محیطی خوزستان مقاوم هستند. وی بیان کرد: فاز اول پست برق GIS خزامی به ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر و ارزش سرمایه‌گذاری ۱۶۲۰ میلیارد ریال پیش از این به بهره‌برداری رسیده و در حال حاضر ظرفیت این پست به ۱۰۰ مگاولت آمپر رسیده است. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: از مهرماه ۱۴۰۲ تاکنون و با احتساب ظرفیت این پست، ۱۳۰ مگاولت آمپر در بخش انتقال و فوق توزیع به ظرفیت شبکه تحت نظارت این شرکت در استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد اضافه شده است. شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.