«صنایع‌دستی» دیگر تزیینی و ویترینی نیست
۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۳
0
معاون صنایع‌دستی کشور گفت: صنایع‌دستی قبلا رویکرد فرهنگی، تزیینی و ویترینی داشت، در حالی اکنون صنایع‌دستی در اقتصاد مقاومتی دیده می‌شود.

به‌گزارش اسرار به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، مریم جلالی دیروز شنبه در نشست با معاونان صنایع‌دستی استان‌ها که به صورت مجازی و در سالن فجر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، به تشریح مهمترین برنامه‌های این معاونت در ماه‌های پیش رو از جمله برگزاری هشتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی (سرو سیمین ۸) پرداخت و اظهار کرد: این دوره از جشنواره صنایع‌دستی فجر، پرقدرت‌تر از سال‌های قبل برگزار خواهد شد.
وی افزود: معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی برای ماه‌های آینده برنامه‌های مختلفی را در نظر گرفته که برگزاری جشنواره سرو سیمین ۸، حضور در نمایشگاه گردشگری، حضور در نمایشگاه قرآن، برپایی بازارچه‌های صنایع‌دستی نوروزی، حضور غرفه‌داران صنایع‌دستی در موزه‌ها و پایگاه‌های ملی و جهانی در تعطیلات نوروز و … از مهمترین برنامه‌های این معاونت است که البته در سال ۱۴۰۳ نیز ادامه دارد و تا ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع‌دستی برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده و اجرا خواهیم کرد.جلالی اضافه کرد: دقت مدیران کل به حوزه صنایع‌دستی برای من دارای ارزش است و امید دارم که معاونان صنایع‌دستی نیز جایگاه و نقش حوزه صنایع‌دستی را بیش از پیش درک کنند و وظایف و مأموریت‌های محوله را به انحو مطلوب انجام دهند.وی ادامه داد: «زنان پیشران پیشرفت اقتصاد هویت‌بنیان» سال گذشته به‌عنوان شعار انتخاب شد، این موضوع بسیار دارای اهمیت است. صنایع‌دستی توانسته نقش خود را به خوبی ایفا کند و اکنون همه جا در دولت و مجلس صحبت از صنایع‌دستی است.معاون صنایع‌دستی کشور گفت: صنایع‌دستی تا قبل از این یک رویکرد فرهنگی، تزئینی و ویترینی داشت، در حالی اکنون صنایع‌دستی در اقتصاد مقاومتی دیده می‌شود. در حال حاضر تقویت ارتباط با مدیران اقتصادی استان باید در اولویت معاون ان صنایع‌دستی قرار گیرد.
وی ادامه داد: ارتباط معاونان صنایع‌دستی باید با مدیران اقتصادی، سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی تقویت شود تا شاهد رویکرد متفاوت و نقش‌آفرینی متفاوت در حوزه صنایع‌دستی باشیم.
جلالی یادآور شد: در حال حاضر گردشگری و میراث‌فرهنگی نیز پای کار صنایع‌دستی ایستاده‌اند. معاونان صنایع‌دستی باید در استان‌ها تلاش بیشتری انجام دهند چرا که تقویت ارتباط معاونان صنایع‌دستی با دستگاه‌های مختلف در ارزشیابی آن‌ها تأثیرگذار است.
وی گفت: امسال گسترش بازار مورد توجه و تأکید ما قرار دارد که این گسترش بازار نیازمند تقویت همکاری‌ها و تلاش‌های معاونت صنایع‌دستی در هر استان است‌. معاونان صنایع‌دستی باید جایگاه خود را به خوبی بشناسند و مرجعیت خود را در سطح استان پیدا کنند چرا که اعتقاد من بر این است که معاونان صنایع‌دستی در هر استان، در حقیقت معاون صنایع‌دستی وزارتخانه هستند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.