حدیث روز
امام باقر علیه السلام : زمانى كه فاطمه عليهاالسلام در گذشت، امير مؤمنان عليه السلام بر بالين او ايستاد و فرمود: «بار خدايا! من از دختر پيامبرت راضى هستم. بار خدايا! او تنها شد. پس همدم او باش. بار خدايا! او مهجور شد. پس تو، به او بپيوند. بار خدايا! به او ستم شد. پس تو داوَرَش باش كه تو، بهترينِ داورانى» .

شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 2 March , 2024 ساعت ×
رییس‌جمهور: کار با یک دستور حل نمی‌شود و با پیگیری مجدانه و حرکت جهادی، به سامان خواهد رسید
۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰:۱۹
0

رییس‌جمهور در همایش دانشگاه تراز انقلاب اسلامی گفت: حل مسایل کشور نه در آن سوی آب‌ها، بلکه به دست توانای جوانان مجاهد و فرهیخته در حوزه و دانشگاه، اتفاق می‌افتد. به گزارش اسرار، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی رییس‌جمهور کشورمان دیروز در همایش «دانشگاه تراز انقلاب اسلامی» در دانشگاه امام حسین(ع) اظهار کرد: مأموریت دولت در […]

رییس‌جمهور در همایش دانشگاه تراز انقلاب اسلامی گفت: حل مسایل کشور نه در آن سوی آب‌ها، بلکه به دست توانای جوانان مجاهد و فرهیخته در حوزه و دانشگاه، اتفاق می‌افتد. به گزارش اسرار، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی رییس‌جمهور کشورمان دیروز در همایش «دانشگاه تراز انقلاب اسلامی» در دانشگاه امام حسین(ع) اظهار کرد: مأموریت دولت در انجام تحول، مأموریت سنگینی است لذا موظفیم این مأموریت را دنبال کنیم.وی افزود: پیشرفت کشور و پیشران این تحول، در گرو حرکت دانشگاه هاست. پیشران این تحول را باید در حوزه علم و دانش دنبال کرد؛ تحول باید مبتنی بر دانش باشد.رییس‌جمهور با بیان اینکه پیشران حرکت تحولی باید دانشگاه‌ها و مراکز علمی در کشور باشند، تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید از مقاله‌محوری به سمت مساله‌محوری حرکت کنند. وی گفت: تولید علم بسیار اهمیت دارد اما این تولید، باید همراه با مهارت‌آموزی باشد.
رییسی با طرح این سوال که سهم ما در جهان در زمینه علوم انسانی چقدر است، افزود: دانشگاه در بحث تحول باید نقش تربیت نیروی انسانی دانشمند و با مهارت را دنبال کند. وی افزود: تحول در کشور، در گرو تحول در نگاه و فرآیندهاست.رییسی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز سال نو در حرم مطهر رضوی بر ضرورت تحول تاکید کردند و دولت موظف به پیگیری تحول است. رییسی افزود: دانشگاه در ایجاد تحول در کشور، نقش تربیت نیروی انسانی دانشمند با مهارت را باید دنبال کند؛ نیازمند نیروی انسانی کارآمد هستیم که هم از دانش برخودار باشد و هم از مهارت و از همه مهم‌تر، تزکیه شده باشد و به مردم و مسایل مردم بیندیشد.
وی با تاکید بر اینکه تحول در دانشگاه در گروی تحول شناختی است، ادامه داد: بسیار مهم است که بتوانیم از دانشگاه، تربیت نیروی انسانی تراز و تولید علم و دانش و استفاده از فناوری‌های نوین برای پیشرفت کشور را شاهد باشیم.رییسی ادامه داد: پاسداری از انقلاب اسلامی در گرو کار علمی و مبتنی بر دانش است. دانشگاه امام حسین(ع) باید پشتوانه علمی برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باشد.رییس‌جمهور با اشاره به نقش مهم پیگیری در سامان‌یافتن کارها گفت: تجربه نشان داده که تمام مسایل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … با پیگیری مجدانه به سرانجام می‌رسند.
وی با بیان اینکه امروز دموکراسی هم گرفتار بوروکراسی است، افزود: حتما از تجربیات کشورها و پیشینیان استفاده خواهیم کرد اما نسخه‌نویسی برای کشور را نمی‌پذیریم؛ نسبت به استفاده از تجربیات کل دنیا آمدگی داریم.
رییسی با بیان اینکه به تمام دستگاه‌های کشور توصیه می‌کنم کار و فعالیت خود را در کنار دانش و دانشگاه و علم و فناوری ببینند، گفت: باید تمامی بخش‌ها از دانش روز برخوردار باشند. این مهم می‌تواند سبب افزایش بهره‌وری شود و برای کشور و آن دستگاه، ارزش افزوده ایجاد کند.وی گفت: کار و اقدامات وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید از دانش روز برخودار بوده و علم پایه باشد. نشستن مسوولان مجری با دانشگاهیان، بسیار نقش‌آفرین است. این همان میز مذاکره برای مساله‌یابی و حل مشکلات خواهد بود. رییس جمهور با بیان اینکه دانشگاه اتاق فکر دولت است، تصریح کرد: حل مسایل کشور نه در آن سوی آب‌ها، بلکه به دست توانای جوانان مجاهد و فرهیخته در حوزه و دانشگاه اتفاق می‌افتد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.