اگر فاصله دهکده تا سالن مسابقه زیاد نباشد قول چند مدال المپیک می‌دهم!
۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۹
0
رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: اگر کمپ تیراندازان در المپیک با محل مسابقه نزدیک باشد می‌توانیم قول چند مدال المپیک را بدهیم اما اگر مثل هانگژو فاصله زیاد و ۳ ساعت و نیم باشد نمی‌توان قول داد.

به گزارش اسرار، مراسم تجلیل از تیراندازان مدال‌آور مسابقات آسیایی و جهانی سال ۱۴۰۲ امروز دوشنبه، ۹ بهمن در سالن فدراسیون تیراندازی برگزار شد. در این مراسم کیومرث هاشمی وزیر ورزش، محمود گودرزی وزیر اسبق و شعبانی‌بهار رئیس فدراسیون تیروکمان، حضور داشتند.
مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی در این مراسم‌ گفت: ما با همه بدهی‌های موجود، متوقف نشدیم. بعد از رکود ۱۰ ماهه، تیم ملی به برزیل رفت و صاحب چند مدال شد. در سال ۱۴۰۲ هم چندین مدال توسط ورزشکاران کسب شد. ورزشکاران با همه کمبودها به این مقام‌ها رسیدند. هزینه‌های کلانی برای تجهیزات آزادی انجام دادیم.
رئیس فدراسیون افزود: زمانی که آمدیم اهداف پروازی تعطیل بود. ۷ مدال در این دوره بدست آمد. بیرانوند برای اولین بار مدال طلای اهداف پروازی آسیا را گرفت و سهمیه المپیک گرفت. در برنامه اعزام به ۸ کشور داریم. تفنگ و تپانچه به ۶ کشور و اهداف پروازی دو مسابقه خواهند داشت. مسابقه برزیل اولین‌مسابقه است. یک میلیون یورو هزینه این چند مسابقه خواهد بود. نمی‌شود این پتانسیل‌ها را رها کرد. باید آنها دائم در مسابقه باشند. اگر کمپ تیراندازان (دهکده ورزشکاران) در المپیک با محل مسابقه نزدیک باشد می‌توانیم قول چند مدال المپیک را بدهیم اما اگر مثل بازی‌های آسیایی هانگژو فاصله زیاد و ۳ ساعت و نیم باشد نمی‌توان قول مدال داد.
او گفت: ما با مشکلات مالی شدیدی مواجه شدیم. حساب‌های فدراسیون بسته شده است. باید افرادی که قبلا در این فدراسیون بوده‌اند کمک کنند. از ورزشکاران می‌خواهم که تو و من را کنار بگذارند. ما این همه هزینه می‌کنیم که پرچم کشور بالا برود. ما طبق رکورد نفرات را به مسابقات می‌فرستیم. حواشی و گوشی‌ها را کنار بگذارید و تلاش کنید.
به گزارش اسرار، کیومرث هاشمی وزیر ورزش در مراسم تجلیل از تیراندازان گفت: این رشته پایه و پرمدال است. در این رشته در بخش زنان ظرفیت خوبی داریم که شاید در همه رشته‌ها اینطور نباشد. از زمان حضور قربانی ۳۶ مدال رنگارنگ کسب شده است. این رشته تاکنون ۴ سهمیه المپیک گرفته است. بیرانوند برای اولین بار توانسته سهمیه اهداف‌پروازی بگیرد. مجموعه فعالیت‌ها و زحماتی که مربیان می‌کشند حاصل تلاش از گذشته تاکنون است. چرخه مدیریتی همیشه وجود داشته است. مدیریت در فدراسیون‌ها مثل دوی امدادی است.
وی گفت: در بحث اهمیت ورزش همین بس که مقام معظم رهبری با توصیه و حمایت همیشگی در دیدار با ورزشکاران گفتند که ورزش از اهمیت زیادی برای کشور برخوردار است و همچنین مقام معظم رهبری جوایزی را برای ورزشکاران و قهرمانان در نظر گرفتند که در روزهای گذشته به آنها اهدا شد.
وزیر ورزش گفت: چند موضوع به عنوان معضل و مشکل وجود داشت که برخی از آنها را دسته بندی و به رئیس جمهور ارائه کردیم.
یکی از آنها پروژه‌های نیمه تمام بود. همیشه این یکی از معضلات مدیران است. ۳۴۲۸ پروژه نیمه تمام در کل کشور وجود دارد.

ما پروژه جدیدی را در دستور کار قرار نمی‌دهیم. می‌خواهیم پروژه های نیمه تمام را در این مدت تکمیل کنیم.

وی افزود: دومین موضوع اینکه ۷۰ درصد انرژی مدیران صرف پروژه‌های نیمه تمام می‌شود. جمع بندی این شد که مدیران دیگر دنبال این پروژه‌ها نباشند. می‌خواهیم اتمام و اجرای این پروژه‌های ناتمام را از استان‌ها بگیریم تا آنها به اصل ورزش و جوانان بپردازند.

هاشمی گفت: موضوع بعدی که خیلی هم مهم است بحث عدالت ورزشی است. هر کس عدالت را بر اساس خود معنا می‌کرد اما باید براساس آمایش سرزمینی عدالت برقرار شود. به تناسب ظرفیت و پتانسیلی که هر استان دارد باید پروژه انجام شود. بارها شاهد بودیم که در استانی یک زمین فوتبال احداث شده که اصلا پتانسیلش در آن استان وجود ندارد. طرح آمایش سرزمینی از پروژه‌های ماست و می‌خواهیم از آن رونمایی کنیم و باقیات و صالحات خواهد بود. دست سیاسیون هم برداشته خواهد شد. به زودی این طرح را رونمایی می‌کنیم.
وی افزود: در کنار طرح آمایش سرزمینی حوزه تربیت بدنی را باید گسترش داد. دستگاه‌های مختلف در تربیت بدنی فعال هستند. از بدو تولد باید برنامه ورزشی برای کودک درنظر گرفته شود. تا ۱۸ سالگی در مدارس هستند. بعد دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول به حوزه قهرمانی وصل می‌شوند و دسته دوم باید برای سلامت جسمانی فعالیت کنند. برای هر دستگاهی سیاست را ابلاغ می‌کنیم و آنها باید تمکین کنند و کارها را جلو ببرند. اگر این موضوعات مهم در مدتی که حضور داریم انجام شود اثرگذار خواهد بود. مشکلاتی که سد راه است را به تنهایی نمی‌توانیم برداریم. اعتقاد دارم که ذات ورزش حاشیه دارد و اگر من مسئول هم دامن بزنم دیگر قابل کنترل نخواهد بود. باید حواشی را کم کنیم و به اصل ورزش بپردازیم. استعدادهای خوبی در همین یک رشته داریم که امیدوارم در رویدادهای پیش رو افتخار کسب کنند. در عرصه ورزش شاهد به اهتزاز آوردن پرچم کشور هستیم. این ظرفیت خوبی است که در ورزش وجود دارد و امیدوارم از این ظرفیت بهره‌مند شویم.

او در پایان گفت: امیدواریم این رشته در المپیک پاریس مثل گذشته با تمرکز موفق باشد و شاهد اهتزاز پرچم کشور باشیم. کمک می‌کنیم که این رشته پرمدال که نیاز به تجهیزات زیادی دارد حمایت شود.

در پایان این مراسم از مدال آوران این رشته در سال ۱۴۰۲ تجلیل شد. مرضیه پرورش‌نیا، فاطمه امینی، شرمینه چهل‌امیرانی، هانیه رستمیان، جواد فروغی، محمد بیرانوند، امیر جوهری‌خو، سجاد پورحسینی، فاطمه کرم‌زاده، یلدا سلیمانی، گلنوس سبقت‌اللهی، بابک یکانه، پوریا نوروزیان، امیرمحمد نکونام، محمدحسین پرورش‌نیا و مینا قربانی ورزشکارانی بودند که از آنها تجلیل شد. همچنین از مربیان تیم‌های ملی تقدیر شد.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.