گرسنگی نفس کودکان غزه را به شماره انداخته
۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۵
0
جنگ غزه با حمایت لجام گسیخته کشورهای غربی در حالی ادامه دارد که قحطی و گرسنگی مردم را به استفاده از غذای دام و طیور به جای آرد و نان واداشته است.

به گزارش اسرار ، بیش از ۱۱۰ روز از جنگ ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه گذشته است و در این مدت فلسطینیان در غزه به دلیل قحطی حاصل از جنگ، محاصره کامل و ظالمانه و بمباران بی‌امان رژیم صهیونیستی علاوه بر رنج حاصل از آوارگی و فقدان زیرساخت‌های بهداشتی باید رنج قحطی و گرسنگی را نیز تحمل کند.
مردم در نوار غزه از شدت گرسنگی اقدام به استفاده از مواد غذایی نامتعارف و غیرقابل مصرف کرده‌اند که این اتفاق سلامت غذایی مردم و به خصوص کودکان را به شدت به خطر می‌اندازد.به گزارش منابع خبری بسیاری از خانواده‌ها در سراسر منطقه محاصره شده به دلیل کمبود مواد غذایی مجبور شده‌اند برای تهیه نان با روش‌های سنتی مواد مختلفی را با آرد مخلوط کنند و دست به تهیه غذای روزانه بزنند.خانواده‌ها مجبور شده‌اند از علوفه حیوانات و خوراک پرندگان در نان خود استفاده کنند که همین موضوع باعث ایجاد مشکلات پزشکی به ویژه در کودکان خردسال می‌شود.یکی از ساکنان غزه که صاحب یک آسیاب است در اینباره می‌گوید که غذای موجود و در دسترس مردم غیرقابل خوردن است و «باید فوراً کاری در این مورد انجام شود.»وی در ادامه می‌گوید: «مردم غذای پرندگان و غذای حیوانات را با غذای خود مخلوط می‌کنند. این درست نیست، سالم نیست. مردم این را آسیاب می‌کنند و با نان خود مخلوط می‌کنند. همین امر نیز به دلیل عدم ارسال کمک‌های بین‌المللی و همچنین افزایش سرسام آور قیمت کالاهای موجود است در غزه است.
طبق گزارش‌ها خانواده‌ها هر روز ساعت‌ها در صف می‌مانند تا فقط چند کیلو آرد تهیه کنند. با این حال، اغلب، زمانی که خانواده‌ها به صف آسیاب می‌رسند، آرد از قبل تمام شده است. این در حالی است که در بسیاری از مواقع مردم به دلیل بمباران رژیم صهیونیستی مجبور به فرار می‌شوند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.