کنعانی:  اظهارات بایدن علیه ایران، بی‌ارزش است
۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۶
0
سخنگوی وزارت امور خارجه در ابتدای نشست خبری خود شهادت پنج مستشار ایرانی در سوریه را تبریک و تسلیت گفت.

به گزارش بیان ملی، ناصر کنعانی در نشست خبری روز (دوشنبه)خود با اشاره به ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی و حامیانش در غزه و ارائه آماری از تعداد کشته‌شدگان و مجروحان ناشی از این جنایت‌ها گفت: این اعداد و ارقام تکان دهنده، منعکس کننده جهان‌بینی سران جنایتکار رژیم صهیونیستی و حامیان آن است.
محاکم بین‌المللی به شکایت‌ها علیه رژیم صهیونیستی هرچه زودتر رسیدگی کنند
وی افزود: امیدوارم محاکم بین‌المللی به شکایت‌های مطرح شده علیه این رژیم به خاطر اعمال جنایت جنگی علیه مردم غزه هرچه زودتر رسیدگی کنند.
روابط ایران و عراق، قوی و مستحکم است
کنعانی در پاسخ به سوالی گفت: روابط ایران و عراق، روابطی قوی و مستحکم است و دو کشور دارای همکاری‌های همه جانبه در زمینه‌های مختلف مورد علاقه و مورد اهتمام دو کشور هستند.وی ادامه داد: در حوزه اقلیم کردستان عراق علیرغم همکاری‌هایی که وجود دارد در طول سالیان متمادی، متاسفانه از این حوزه جغرافیایی تهدیدات عینی متوجه امنیت ملی ایران و شهروندان ایرانی شده است.
ایران نمی‌تواند نسبت به امنیت ملی خود بی‌تفاوت باشد
کنعانی تاکید کرد: ایران نمی‌تواند نسبت به امنیت ملی خود بی‌تفاوت باشد.سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: اقدام اخیر ایران در منطقه اقلیم کردستان علیه تهدیدات و دشمنان خود ، اقدام علیه عراق و اقلیم کردستان عراق نبوده است.
اقدام در مرز پاکستان ضرورت آنی برای مقابله با تروریست‌های آماده عملیات در ایران بود
کنعانی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در مورد اقدام اخیر ایران علیه گروه‌های تروریستی در نواحی مرزی پاکستان گفت: آنچه که انجام شد حمله به پایگاه تروریستی، جریان تروریستی جیش الظلم در منطقه موسوم به کوه سبز ناشی از یک ضرورت آنی برای مقابله با تروریست‌های آماده عملیات در ایران بود، این تروریست‌ها حدود نیم ساعت با مرز مشترک فاصله داشتند و آماده حمله تروریستی به مرز ایران، پایگاه‌های کشور و چه بسا شهروندان ایرانی بودند.سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: روابط ایران و پاکستان روابط مستحکم و دوستانه و دارای پیوندهای عمیقی است.
فضای مثبت جدیدی در مناسبات ایران و مصر وجود دارد
کنعانی در پاسخ به سوال اسرار در مورد اخبار منتشر شده در ارتباط با احتمال سفر قریب‌الوقوع وزیر خارجه ایران به مصر با ارائه توضیحاتی در مورد روابط کنونی تهران و قاهره و با بیان این که فضای مثبت جدیدی در مناسبات دو کشور وجود دارد، گفت: در مورد برنامه ریزی برای سفر وزیر خارجه کشورمان به مصر نمی‌توانم در حال حاضر چیزی را تایید یا تکذیب کنم.
آمریکا مسیرهای مختلفی را برای ارسال پیام به ایران استفاده می‌کند
کنعانی همچنین در پاسخ به سوال دیگر اسرار در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه عربستان سعودی در جریان تحولات اخیر در منطقه بین ایران و آمریکا به تبادل پیام پرداخته است، گفت: من لزوما نمی‌توانم این خبر را تایید کنم، آمریکا مسیرهای مختلفی را برای ارسال پیام به ایران استفاده می‌کند و این امری مرسوم بوده است.
رژیم صهیونیستی می‌خواهد آمریکا را به صورت مستقیم وارد جنگ با طرف‌های مقاومت در منطقه کند
وی افزود: رژیم صهیونیستی می‌خواهد آمریکا را به صورت مستقیم وارد جنگ با طرف‌های مقاومت در منطقه کند و آمریکا را نیز وارد باتلاقی کند که خود در آن گرفتار شده است.
کنعانه ادامه داد: رژیم صهیونیستی از جنگی که آغاز کرده است، پیروز خارج نمی‌شود، همان طور که تاکنون پیروز نبوده است.سخنگوی وزارت امور جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود اقلیم کردستان عراق یک ایرانی را به اتهام مشارکت در عملیات سپاه در بمباران مقر گروه‌های تروریستی وابسته به موساد در اربیل دستگیر کرده است، گفت: اطلاعی در مورد این موضوع و خبر ندارم..
به روش خود پاسخ جنایات رژیم صهیونیستی را می‌دهیم
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در بخشی دیگر از صحبت‌های خود در این نشست مطبوعاتی در پاسخ به سوال یک خبرنگار چینی مبنی بر این که واکنش تهران به جنایت اخیر رژیم صهیونیستی علیه مستشاران ایرانی در سوریه چگونه خواهد بود؟ تصریح کرد: جنایات رژیم صهیونیستی علیه دولت و ملت ایران هرگز بی‌مکافات نمانده و نخواهد ماند و ایران به روش خود پاسخ جنایات رژیم صهیونیستی را می‌دهد.
اظهارات بایدن علیه ایران، بی‌ارزش است
کنعانی همچنین در پاسخ به این سوال که بایدن در اظهاراتی مدعی شده که ایران در منطقه محبوب نیست، گفت: این‌ها، اظهارات بی‌ارزشی است و دولت آمریکا بهتر است که به وضعیت نامناسب خود در بین افکار عمومی دنیا و وضعیت نامناسبش در مجمع عمومی سازمان ملل ، شورای امنیت سازمان ملل و … توجه کند.
در پاسخ به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه دولت و ملت ایران ، هیچ‌گاه دست بسته نبوده و نخواهیم ماند
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال یک رسانه عربی مبنی بر این که از نظر ایران، رژیم صهیونسیتی با اقدامات خود در سوریه و لبنان و به شهادت رساندن مستشاران ایرانی در سوریه به دنبال چیست؟ گفت: رژیم صهیونیستی برای خروج از بن‌بست خود ساخته و باتلاقی که در آن فرو رفته است به دنبال دامن زدن به بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه و کشاندن طرف‌های دیگر به جنگ و درگیری در منطقه است.
وی افزود: ایران در نقشه شومی که رژیم صهیونیستی طراحی کرده و می‌کند بازی نخواهد کرد و هیچ‌گاه بازی نکرده است.کنعانی ادامه داد: اما در پاسخ به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه دولت و ملت ایران، ما هیچ‌گاه دست بسته نبوده و نخواهیم ماند و این رژیم پاسخ جنایت‌های خود را دریافت خواهد کرد.
مستشاران شهید ایرانی در پاسخ به دعوت و درخواست دولت سوریه در این کشور حضور داشتند
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفتگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال شبکه العربی قطر مبنی بر این که صادق امیدزاده مستشار ایرانی که در جریان حمله اخیر رژیم صهیونسیتی به مستشاران ایرانی در سوریه به شهادت رسید در طول این سال‌ها در سوریه مشغول به چه فعالیتی بوده است، اظهار کرد: شهیدی که اشاره کردید و دیگر شهدایی که در این اقدام متجاوزکارانه که مصداق بارز نقض منشور سازمان ملل، قوانین بین‌المللی و حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه بود، به شهادت رسیدند در چارچوب فعالیت‌های مستشاری ایران در پاسخ به دعوت و درخواست دولت سوریه در این کشور حضور داشتند.وی ادامه داد: در طول سالیان گذشته این شهدا نقش مستشاری برای کمک به دولت و ملت سوریه برای مبارزه با تروریسم ایفا می‌کردند.تنش‌ها در منطقه کاهش پیدا نمی‌کند مگر اینکه اقدام فوری برای توقف جنگ در غزه انجام شود

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.