کمیل قاسمی: حسن یزدانی از برنامه جلوتر است
۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۸
0
دارنده مدال‌های طلا و نقره المپیک و نقره جهان، با بیان اینکه حسن یزدانی از برنامه درمانی جلوتر است، گفت: فکر می‌کنم او اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت به تشک کشتی بازگردد.

کمیل قاسمی، درباره دیدار با حسن یزدانی که دوران نقاهت خود را پس از انجام عمل جراحی پشت سر می‌گذارد، اظهار کرد: به اتفاق رییس و نایب رییس هیات کشتی مازندران به حسن آقا سر زدیم تا در جریان وضعیت او قرار بگیریم و اعلام کنیم آماده انجام هر کمکی هستیم. او تمرینات بدنسازی و کار با وزنه را انجام می‌داد و هدف این بود که به او سر بزنیم. البته به صورت تلفنی با او در ارتباط هستم و در جریان وضعیت او قرار دارم.
دارنده مدال‌های طلا و نقره المپیک و نقره جهان، افزود: آن چیزی که من دیدم این بود که او نسبت به برنامه زمانبندی شده جلوتر است و شرایط برای یزدانی به خوبی پیش می‌رود. با دکتر او هم که صحبت کردم اعلام کرد از آن چیزی که آن‌ها فکر می‌کردند شرایط بهبودی کتفش جلوتر است. البته او هنوز شرایط آمدن روی تشک را ندارد و این کار باید به مرور و با دقت انجام شود.
وی درباره زمان بازگشت یزدانی به میادین، گفت: واقعا زمان دقیق آن مشخص نیست اما فکر می‌کنم از اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت به تشک کشتی بازگردد. به هر حال او عمل سنگینی انجام داده و پروسه بهبودی کامل او زمان‌بر است و این موضوع هم دست هیچ کس نیست. او همزمان با کارهای فیزیوتراپی، تمرین با وزنه و تمرینات هوازی را نیز پیگیری می‌کند.
قاسمی درباره اظهار نظری مبنی بر اینکه ۸۵ درصد دامنه حرکتی کتف حسن یزدانی بازگشته است، گفت: آن چیزی که من دیدم و صحبتی که با فیزیوتراپ او انجام دادم این بود که گفتند از آن چیزی که فکر می‌کردند جلوتر است. به هر حال همین موضوع نیز خبر خوبی است. امیدوارم به همین شکل جلو برود و هر چه زودتر به میادین بازگردد.
مدرس دوره های مربیگری اتحادیه جهانی کشتی، درباره شرایط روحی و روانی حسن یزدانی، خاطرنشان کرد: یزدانی خودش می داند که شرایط سختی دارد. عمل کتف قبل از المپیک و با این تایم محدود مانده به المپیک باعث ایجاد فشار روانی می‌شود. انتظار مردم در کنار انتظاری که خود او از خودش دارد که در المپیک بهترین نمایش را داشته باشد، می‌تواند باعث ایجاد فشار روانی شود. کار درمانی هم کار واقعا سختی است. او روزی ۴ یا ۵ ساعت فقط فیزیوتراپی می‌کند و بعد از ظهرها هم مشغول تمرین است. بنابراین عملا ۸ تا ۹ ساعت در روز درگیر درمان و تمرین است. وی در پاسخ به این سوال که آیا گلایه‌ای بابت رسیدگی یا مسائل دیگر داشت یا خیر، خاطرنشان کرد: حسن کشتی‌گیر با تجربه‌ای است و اگر هم چیزی باشد صحبتی نکرد. به او گفتیم هر درخواستی داری هیات کشتی مازندران آماده است انجام بدهد. او خودش کشتی‌گیر با تجربه‌ای است و فعلا نیازی به کمک کسی ندارد.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.