پیام مدیرکل پست مازندران به مناسبت گرامیداشت روز جهانی پست
۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۳
0
نهم اکتبر مقارن با ۱۷ مهرماه در گاهنامه بین‌المللی به نام روز جهانی پست نام‌گذاری شده است. این مناسبت جهانی محملی است برای قدردانی از تلاشگران شبکه پستی کشور که جریان دریافت و ارسال نامه‌ها و مرسولات پستی را در شریان‌های کشور به حرکت در می‌آورند؛ تلاش بی‌وقفه‌ای فارغ از زمان و مکان که حاکی از عشق به مردم و خودگذشتگی برای ایران اسلامی است؛ ویژگی‌هایی که سال‌هاست در شبکه پستی کشور نهادینه شده است.
نویسنده : فایزه سلیمی

محسن بخشی ،مدیرکل پست استان مازندران به مناسبت روز جهانی پست پیامی صادر کرد.
متن کامل پیام مدیرکل پست مازندران به این شرح است:

پایگاه خبری اسرار آنلاین :به گمان من شاکله اصلی صنعت پست را نیروی انسانی آن تشکیل می‌دهد، نیرویی محجوب، محبوب، خدوم و پرتلاش که در گوشه و کنار کشور نماد امانت‌داری و نظم است.

شرکت ملی پست با اتکا به نیروی انسانی کارآزموده و وفادار خویش نقشی مؤثر در پیشرفت‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مسئولیت‌های اجتماعی کشور ایفا می‌کند و در این میان، اطمینان خاطر مردم به کارکنان پست، پشتوانه‌ای محکم و خدشه‌ناپذیر برای این شبکه به شمار می‌رود.

در آغاز قرن جدید شاید کمتر کسی فکر می‌کرد با کاربردی شدن فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال، شبکه پستی کشور جایگاه پیشین و سنتی خود را حفظ کند یا ارتقا دهد، اما تطبیق و همسویی این شرکت با نیازهای نوین جامعه و ارائه خدمات متنوع و باکیفیت به مردم و کسب‌و‌کارها، چشم‌اندازی تازه از این صنعت به روی چشمان مردم گشود.

بی‌راه نگفته‌ایم اگر اذعان کنیم امروز شبکه پستی کشور قادر است با تأثیر مستقیم بر مبادلات اقتصادی، در نظام فرهنگی و اجتماعی کشور نیز اثرگذار باشد و به افزایش بهره‌وری ملی کمک کند.

امروز شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در مسیر تحول و هوشمندی است و بنا دارد تا به‌کارگیری فناوری‌های روز در همه مراحل کار از قبول مراسلات پستی تا تجزیه و رهسپاری و توزیع و تحویل، سطح کیفیت، دقت و سرعت خدمات خود به هم‌وطنان را ارتقا دهد.

تأسیس مراکز نوآوری پست، هوشمند‌سازی فناوری تجزیه مبادلات و تفکیک مرسولات و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیانی که در این حوزه فعالند برخی از نشانه‌های تحول مذکور و موفقیت‌های شایسته شرکت پست است.

با این حال، سرعت تغییرات در جامعه و خلق نیاز‌های جدید، شبکه پستی را مکلف می‌سازد با تجربه‌آموزی از نمونه‌های موفق در دیگر کشورها، مسیر تحول را با شتاب بیشتری طی کند.

از این رو شبکه پستی مازندران باید تمام اهتمام و ظرفیت‌های درون‌زای خویش را برای ارائه خدمات متنوع، هوشمند و فناوری پایه به کار بندد و پله‌های تعالی را تا رسیدن به تراز کشور به سرعت بپیماید.

من به عنوان مدیرکل پست استان مازندران ، خود را همکار و همیار کارکنان پست می‌دانم و به اعتبار نام و نشان دیرینهٔ این شرکت احترام می‌گذارم و می‌بالم و این روز را به همه همکارانم در پست مازندران تبریک می‌گویم.

مطمئن هستم که به اتفاق و با صمیمیت و همدلی‌ای که در مجموعه پستی استان وجود دارد این شرکت به نهادی پویا، پُر بازده، اقتصادی و مورد اعتماد در داخل و خارج کشور بدل خواهد شد و مسیر ارتباطات مطمئن و سریع مورد درخواست مردم شریف ایران و توسعه کسب‌وکارهای دیجیتال را هموار خواهد کرد.

به امید آن روز …

محسن بخشی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.