وداع همیشگی با هنرمند بزرگی که آثارش را به حراجی‌ها نفرستاد
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۷
0
هنر متعهد همین است که هنرمند با شهرش و برای شهرش باشد. ایرج تنظیفی برای خودش هیچ چیز در زندگی نخواست. می‌پرسیدند، چرا در زمان حیات او را در حراج‌ها و اقتصاد هنر نیاورده بودند، پاسخ یک کلام بود، «هنرمندی که با هنر و برای هنر است، کنار مردم است.»

به گزارش اسرارمراسم تشییع پیکر ایرج تنظیفی از مقابل خانه هنرمندان ایران برگزار شد؛ این هنرمند پیشکسوت هنرهای تجسمی (١٣١٧-١۴٠٢) جمعه (٢٠ بهمن ماه) درگذشت.صبح دیروز (دوشنبه) ٢٣ بهمن ماه مراسم تشییع پیکر ایرج تنظیفی، هنرمند پیشکسوت و از بنیان‌گذاران هنر مدرنیسم در ایران از مقابل خانه هنرمندان ایران برگزار شد. پرویز رضایی، منتقد ادبی و شاعر سخنران اصلی مراسم تشییع پیکر این هنرمند پیشکسوت بود.
او در ابتدا گفت: امروز جمع شدیم تا یاد و خاطره این استاد ارزشمند هنرهای تجسمی کشور و این انسان والا که به فرهنگ و ادبیات کشور خود عاشقانه احترام می‌گذاشت و در راه ارتقاء آن می‌کوشید را گرامی بداریم و به او ادای احترام کنیم. ایرج تنظیفی بیش از پنج دهه فعالیت فرهنگی داشت و حضور او در این عرصه بسیار مغتنم بود. او علاوه بر خلق آثار هنری شاگردانی را هم پرورش داد که حالا در اقصی نقاط جهان راه او را ادامه می‌دهند.رضایی ادامه داد: از این مقام والای ایشان در ارتقاء فرهنگ ایران سپاسگزاریم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.