حدیث روز
امام باقر علیه السلام : زمانى كه فاطمه عليهاالسلام در گذشت، امير مؤمنان عليه السلام بر بالين او ايستاد و فرمود: «بار خدايا! من از دختر پيامبرت راضى هستم. بار خدايا! او تنها شد. پس همدم او باش. بار خدايا! او مهجور شد. پس تو، به او بپيوند. بار خدايا! به او ستم شد. پس تو داوَرَش باش كه تو، بهترينِ داورانى» .

یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024 ساعت ×
واحد یک بخار نيروگاه شهیدسلیمی نكا از مدار تولید خارج شد
۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۹:۱۵
0
به منظور انجام تعمیرات نیمه اساسی: واحد یک بخار نيروگاه شهيدسليمي نكا با ظرفیت 440 مگاوات به منظور انجام تعميرات نیمه اساسی و ارتقاء آمادگی برای تولید پایدار انرژی برق در پیک مصرف تابستان از مدار تولید خارج شد.
نویسنده : فایزه سلیمی

پایگاه خبری اسرار آنلاین :مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا با اعلام این خبر افزود: این واحد براساس برنامه زمانبندی و با هماهنگی مرکز مدیریت شبكه برق کشور از 29 بهمن ماه به مدت 3 ماه از مدار خارج و تحت تعميرات  نیمه اساسی قرار گرفت.

نوراله ادبی فیروزجائی با گسترده، دشوار و حساس خواندن كار تعمیرات، نگهداري و بهره برداري از واحدهاي بخاری اين نيروگاه، گفت: اهل فن بر این امر واقفند که واحدهای نیروگاهی برای دوره 30 ساله طراحی می شوند، اما عمر واحدهای نیروگاه نکا از 45 سال گذشت، لذا عمر بالاي واحدها و لزوم آمادگی برای تأمین پایدار انرژی مورد نیاز مشترکان شبکه برق کشور بویژه در پیک مصرف تابستان، مسئوليت ما را در مراقبت و حفظ اين سرمايه ارزشمند ملي دوچندان ميكند، به همين جهت كاركنان اين مجموعه بزرگ با توانمندي، تعهد، تخصص و همت جهادي، بيوقفه در تلاشند تا نگذارند بدلیل كهنسالي نيروگاه خللي در توليد انرژي بوجود آيد.

وی ادامه داد: در طول تعمیرات این واحد،‏ علاوه بر انجام 8 هزار فعالیت معمول پیشبینی شده، حسب نیاز 155 پروژه نیز در قالب قرارداد فعالیتهای مازاد و غیر معمول تعریف شده است که از اهم پروژه های مذکور می توان به ساخت و نصب بسکتهای لایه گرم و لایه سرد ایرپری هیترها(پیش گرمکن هوای بویلر)، تعویض لوله های استیم کوئل، ورقهای کانال دود و دوکش و لوله های درین زیر واحد، اشاره نمود.

طبق دستورالعمل شركت سازنده، واحدهاي بخار اين نيروگاه بعد از هر 25 هزار ساعت كاركرد معادل توربين، تحت تعميرات نيمه اساسي و پس از 50 هزارساعت كاركرد، تحت تعميرات اساسي قرار مي گيرند، بر همين اساس قبل از اين 5 مرحله تعميرات اساسی و 5 مرحله تعمیرات نيمه اساسي در اين واحد انجام شد و تعميرات جاری یازدهمين تعميرات اساسي این واحد از زمان راه اندازي اولیه این واحد از دوم مهرماه 1358 تاكنون به شمار می رود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.