مصرف برق مشترکان خانگی ۲.۶درصد کاهش یافت
۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۶
0
بررسی آمار و ارقام مصرف برق در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد، با وجود افزایش ۳.۳ درصدی کل مصرف انرژی برق کشور، متوسط مصرف برق مشترکان خانگی به میزان ۲.۶ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اسرار از وزارت نیرو، به طور کلی و بر اساس آمار و ارقام منتهی به سال ۱۴۰۱، در کشور ۳۹ میلیون و ۶۲۰ هزار مشترک برق وجود دارد که این رقم نسبت به آمار منتهی به سال ۱۴۰۰ افزایش ۲.۵ درصدی داشته است.
در این سال کل مصرف انرژی برق کشور بالغ بر ۳۱۶هزار و ۵۸۴ میلیون کیلووات ساعت بود که نسبت به سال قبل ۳.۳ درصد افزایش داشت. در این بین بخش خانگی ۳۱ درصد، بخش صنعت ۳۶.۵ درصد، بخش عمومی ۹ درصد، بخش کشاورزی ۱۴.۳ درصد، بخش روشنایی معابر ۱.۶ درصد و سایر مصارف نیز ۷.۶ درصد از کل میزان برق مصرفی کشور را به خود اختصاص دادند.
بر این اساس در سال ۱۴۰۱، بخش صنعت با ۳۶.۵ درصد مصرف برق، بیشترین میزان مصرف برق کشور را به خود اختصاص داد. همچنین در این سال متوسط برق مصرفی هر مشترک خانگی ۳۱۰۶ کیلووات بود که نسبت به سال قبل ۲.۶ درصد کاهش داشته است. بر اساس این گزارش در سال ۱۴۰۱ وزارت نیرو به ۱۵۷ روستای جدید شامل ۲۰۲۱ خانوار با صرف هزینه ۱۷۸۶ میلیارد ریال برق رسانی کرده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.