مرکز تجارت جهانی پتروشیمی در جزیره کیش راه‌اندازی می‌شود
۲۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۱
0
نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم با حضور ده‌ها شرکت دانش بنیان و مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و صنایع پتروشیمی و با شعار حمایت از تولید دانش بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش در محل نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع‌رسانی نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم؛ در نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم، صنایع، واحد‌های تولیدی و شرکت‌های حوزه پتروشیمی و صنایع پایین دستی این حوزه؛ طرح‌های خود را برای اجراء ارائه کرده اند تا شرکت‌های دانش بنیان با توجه به توانمندی خود، نسبت به اجرای آن‌ها، اقدام کنند. ایران پتروکم نمایشگاه تخصصی پتروشیمی و صنایع وابسته است که با شیوه‌ای نوین و رویکردی متفاوت در حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی توسط گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس برپا شده است.
مهدی سالم دبیر برگزاری نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم گفت: در طول روزهای برگزاری این رویداد، بیش از ۳۰۰ تفاهم نامه بین شرکت کنندگان در نمایشگاه و یا سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف منعقد می شود،یعنی روزانه یعنی روزانه ۱۰۰ تفاهم نامه که موضوعات آن‌ها توسعه صنعت پروشیمی خواهد بود.
دبیر شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه ایران پتروکم، اضافه کرد: یکی از مهمترین تفاهم نامه‌ها که در نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم منعقد خواهد شد، تفاهم‌نامه بین گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد کشور، و منطقه آزاد کیش است. دبیر برگزاری نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم، افزود: در این نمایشگاه شاهد راه اندازی مرکز تجارت جهانی پتروشیمی در جزیره کیش خواهیم بود که تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی ایجاد خواهد کرد.
سالم در ادامه به آغاز اجرای طرح بزرگ تحول در صنعت پتروشیمی کشور اشاره کرد و گفت: در مناطق ویژه اقتصادی از چابهار تا اروند، ده پارک پتروشیمی برنامه ریزی و طراحی شده است که بعضی از آن‌ها در مرحله مقدماتی، بعضی در مرحله اجرای پروژه و برخی در مرحله اختصاص زمین قرار دارد. وی خاطرنشان کرد: حمایت از ساخت داخل، تولید دانش بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش و توجه ویژه به حفظ محیط زیست، از جمله محورهای اصلی برگزاری نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم است.
دبیر برگزاری نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم ادامه داد: در گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس شعاری با عنوان «برای جبران خوبی‌های زمین» وجود دارد، که بر اساس آن ۶۲ طرح برای تحقق این هدف برنامه‌ریزی شده است.
وی با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی و پالایش جزو صنایع مهم و کلان کشور محسوب می‌شوند، گفت: یکی از مسائل اصلی این صنایع بحث تامین فناوری، تجهیزات گلوگاهی، مواد شیمیایی، کاتالیست‌ها، سایر اقلام و تجهیزات راهبردی است که نیازمند بومی‌سازی در جهت رسیدن به خودکفایی کامل است.
سالم خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه فضایی قابل توجه در اختیار معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گرفته که در آن شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه انرژی و صنعت پتروشیمی و پالایشگاه برای ارائه محصولات دانش‌بنیان مشارکت دارند.
دبیر شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه ایران پتروکم تصریح کرد: این نمایشگاه فرصت خوبی است که از آخرین اطلاعات و آنچه که در موضوعات فنی و سیاست‌های کلان حوزه انرژی و صنعت پتروشیمی وجود دارد، آگاه شویم و بتوانیم ارتباط خوبی با شرکت‌هایی که در این نمایشگاه حضور دارند برقرار کنیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.