مراسم اختتامیه نهمین دوره جایزه جهانی اربعین برگزار شد
۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۶
0
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: مردم جهان در حال بیداری انسانی هستند و می‌گویند حکومت را باید دست مقاومت داد.

به گزارش اسرار حجت الاسلام ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در اختتامیه نهمین جایزه بزرگ اربعین که در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حال برگزاری است، گفت: پیام اصلی اربعین، جهاد تبیین است. آنچه در اربعین پیش از همه رخ می‌نمود، جنگ شناختی بود. در صحرای کربلا کسانی که حضرت سید الشهدا و فرزندان و اصحاب ایشان را به شهادت رساندند، به حسب ظاهر کافر نبودند بلکه اهل نماز و تهجد بودند. برخی به قصد قربت آمده بودند. دلیلش چیست؟ ابزار همیشگی زر و زور و تزویر متأسفانه دست به دست دادند و صحنه‌ای را آفریدند که حق جای خود را به باطل و باطل جای خود را به حق داد. در جنگ شناختی، روایت صحیح مهم است. این روز‌ها تجربه جنگ شناختی را داشتیم. در جریان اغتشاشات دیدید که جای حق و باطل عوض شد.
وی افزود: امروزه در نبرد غزه، متأسفانه جریان مظلوم را جریان تروریسم معرفی می‌کنند و رسانه‌های غربی تلاش می‌کنند جای حق و باطل را عوض کنند. اما همان طور که در ماجرای کربلا این اتفاق نیفتاد، در ماجرای غزه نیز اتفاق نخواهد افتاد. امروز علی رغم تمام مظلومیت‌هایی که در ماجرای غزه در جریان است، شما می‌بینید که مردم جهان در حال بیداری انسانی هستند. همه نسبت به جریان اشغالگر سؤال مطرح می‌کنند که این اشغال هفتاد ساله چه معنایی دارد. امروز تمام مردم دنیا می‌گوید حکومت را باید دست مقاومت داد و مقاومت جریان شناخته شده‌ای است. امروز ماجرای رویایی ایران با صهیونیست‌ها موجه جلوه داده شده است. در کنار این سختی‌هایی که هم در ماجرای عاشورا و جریانات مشابهش دیده ایم، پیروزی جریان حق، عنصر مشترک آن‌ها بوده است.
ایمانی پور ادامه داد: اگر امام خمینی (ره) در جریان جنگ تحمیلی می‌فرماید جنگ نعمت است، منظور ایشان تخریب‌ها و شدائد نیست بلکه منظور این است که جریان حق از دل جریان باطل مشخص شد. امروز اگر مسئله مقاومت در سطح جهان پذیرفته شده است، همگی به خاطر جریان مقاومت و مظلومیتی است که در طی این ماجرا‌ها اتفاق می‌افتد. آنچه امروز در غزه اتفاق می‌افتد، گستره اربعین و عاشوراست. آنچه در نبرد غزه است، بازخوانی روایت مظلوم و ظالم و روایت حق و باطل است.وی درباره دستاورد‌های نبرد غزه گفت: اولین نکته این است که اذهان جهانی برای تغییر نظام بین الملل آماده شده است. اکنون اگر از ناتوانی لیبرال دموکراتی سخن بگوییم، پذیرفته شده است. امروز همه می‌فهمند هژمونی غربی و رسانه‌های آنان بازگوی حقیقت نیستند.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ابطال شکست ناپذیری اسرائیل را از دیگر دستاورد‌های نبرد غزه برشمرده و گفت: آن‌ها سال‌ها تبلیغ می‌کردند اسرائیل شکست ناپذیر است، اما امروز در برابر جمعی از شبهه نظامیان قدرت رویایی ندارند. آنچه در نبرد غزه می‌بینیم نبرد نیست و نیاز به پیچیدگی نظامی ندارد. آن‌ها به دستاورد‌های پیش بینی شده خود نرسیدند. امروز شاهد مهاجرت معکوس صهیونیست‌ها از کشور اشغالی به سرزمین‌های دیگر هستیم.ایمانی پور یکی دیگر از دستاورد‌های مهم غزه را ایجاد تقریب در جهان اسلام بر شمرد و گفت: شما در یمنِ قهرمان دیدید چه اتفاقی افتاد. یا جریاناتی که حسب ظاهر وابسته به اهل سنت بودند،
با جریان شیعی تقریب برقرار کردند. همه فهمیدند ایران اسلامی در رأی خود ثبات دارد و او مدافع مظلومین عالم از هر دین و آیینی است.
وی افزود: دستاورد دیگر نبرد غزه این است که جریان سازش امروز به حاشیه رفته است. جایزه جهانی اربعین بهانه‌ای برای بازگویی و بازخوانی گفتمان مقاومت است. امروز اربعین جلوه‌ای برای نمایش سبک زندگی اسلامی شده است. اگر بخواهیم از سبک زندگی اسلامی سخن بگوییم، جلوه آن را در اربعین می‌گوییم.
در پایان این مراسم ضمن رونمایی از پوستر دهمین جایزه جهانی اربعین، از برگزیدگان این دوره از جشنواره تقدیر کردند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.