حدیث روز
امام باقر علیه السلام : زمانى كه فاطمه عليهاالسلام در گذشت، امير مؤمنان عليه السلام بر بالين او ايستاد و فرمود: «بار خدايا! من از دختر پيامبرت راضى هستم. بار خدايا! او تنها شد. پس همدم او باش. بار خدايا! او مهجور شد. پس تو، به او بپيوند. بار خدايا! به او ستم شد. پس تو داوَرَش باش كه تو، بهترينِ داورانى» .

سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024 ساعت ×
محتوای اختصاصی پلتفرم‌ها امکان نمایش در بستر تلوبیون دارد
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
0
سرپرست اداره کل تولید تلویزیون تعاملی گفت: آن دسته از افرادی که صاحب محتوا هستند می‌توانند از صفحه ساترا در تلوبیون برای انتشار محتوایشان استفاده می‌کنند.

محمد رستگار، سرپرست اداره کل تامین و تولید تلویزیون تعاملی درباره راه‌اندازی بستر تلوبیونی ساترا براساس تفاهم‌نامه‌ای که معاونت فضای مجازی صداوسیما با ساترا منعقد کرد، گفت: معاونت فضای مجازی سازمان صداوسیما امسال تفاوت‌های سرویسی، محتوایی، هم‌افزایی با ساترا و سرویس‌دهی به همه فعالان صوت و تصویر فراگیر را هدف قرار داده است. این معاونت با ساترا در نمایشگاه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (رصتا) تفاهم‌نامه‌ای را مبنی بر تاسیس صفحه ساترا بر بستر تلوبیون به امضا رساند.
رستگار ادامه داد: ما با این بستر از پایگاه کاربران تلوبیون که چیزی حدود ۲۵ میلیون کاربر ماهانه فعال است، برای ترویج محتوای سالم و کسب‌وکار پلتفرم‌ها استفاده می‌کنیم. محتوای سالمی که هم چارچوب قابل قبول ساترا را داشته باشد و هم به منظور حمایت از محتوا در صفحه ساترا در بستر تلوبیون منتشر شود و از درآمد حاصل از ترافیک اینترنت و تبلیغات درصدی به حساب تولید کنندگان یا صاحبان پلتفرم واریز شود.
سرپرست اداره کل تامین و تولید تلویزیون تعاملی افزود: آن دسته از افرادی که صاحب محتوا هستند و بستری برای انتشار ندارند و کسانی که صاحب پلتفرم‌ هستند، می‌توانند از صفحه ساترا در تلوبیون برای انتشار محتوایشان استفاده می‌کنند.
وی با بیان اینکه هر پلتفرمی دایره مخاطبان خاص خود را دارد، افزود: غالب مخاطبان تلوبیون بخاطر آرشیو تلویزیون به این پلتفرم مراجعه می‌کنند. مراجعه مخاطبان برای محتوای خارج از تلویزیون کمتر است، که ما در حال توسعه این فضا هستیم؛ اینکه مخاطبان تلویزیون بتوانند از محتوای سالم پلتفرم‌ها که تحت نظارت ساتراست بهره‌مند شوند و فضای کسب‌وکار سالم را ضریب بدهیم. ما می‌خواهیم بجای پلتفرم‌ محوری محتوا محوری را در دستور کار خود قرار دهیم.
رستگار در پاسخ به این سوال که محتوای اختصاصی پلتفرم‌ها هم امکان نمایش در بستر تلوبیون دارد؟ توضیح داد: هر آثار نمایشی که چارچوب ممیزی ساترا را طی کند و پنجره‌های درآمدی‌اش روی پلتفرم اصلی طی شود، می‌تواند محتوایش را در بستر تلوبیون بارگذاری می‌کند. سرپرست اداره کل تامین و تولید تلویزیون تعاملی در پاسخ به این سوال که حال تفاهم سه جانبه‌ای که بین معاونت فضای مجازی صداوسیما و تلوبیون، ساترا و پلتفرم‌ منعقد شد، چند درصد از مبلغ درآمدی به حساب پلتفرم می‌رسد، گفت: ما در حد نگهداری پلتفرم مبلغ دریافت می‌کنیم. هر محتوای پلتفرم‌ نیاز به مذاکره دارد، ولی بیشتر درصد درآمدها به سمت پلتفرم واریز می‌شود.
وی درباره اختلالاتی که پیش از این در تلوبیون وجود داشت، گفت: علاوه‌بر امکان نمایش محتواهای پلتفرم‌ها در صفحه ساترا بر بستر تلوبیون، شبکه‌های اختصاصی‌مان هم در حال گسترش است. الان شبکه سربداران به عنوان اولین شبکه شهرستانی در راستای شعار تحولی هویت محوری و عدالت گستری صداوسیما آغاز به کار کرد. ما نیاز داریم در کنار توسعه شبکه‌های اختصاصی، در حوزه زیرساخت‌های فنی هم توسعه داشته باشیم. الان در حوزه زیرساختی ذخیره محتوا به ظرفیت فعلی تلوبیون اضافه شده و منجر به رفع اختلالات شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.