عبدالباری عطوان: ۲۰۲۴ آغاز نابودی اسراییل و پروژه صهیونیستی است / بزرگترین اشتباه آمریکا؛ ورود به جنگ علیه یمن
۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۸
0
تحلیلگر فلسطینی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از همه جبهه‌ها محاصره شده و راهی برای خروج از باتلاق جنگ نمی‌یابد، تاکید کرد: ۲۰۲۴ به عنوان سال آغاز نابودی اسراییل در تاریخ ثبت خواهد شد.

به گزارش اسرار «عبدالباری عطوان» تحلیلگر شناخته شده جهان عرب و سردبیر روزنامه رای‌الیوم در مقاله جدید خود درباره تحولات فلسطین و نبرد کنونی مقاومت با دشمن صهیونیستی به حملات موشکی مقاومت فلسطین علیه صهیونیست‌ها در دقایق ابتدایی آغاز سال جدید میلادی اشاره کرده و نوشت، سال ۲۰۲۴ در تاریخ به عنوان سالی ثبت خواهد شد که شاهد آغاز فروپاشی سریع رژیم اشغالگر اسراییل و نابودی پروژه صهیونیستی است که ۷۵ سال قبل به کمک استعمارگران غربی در اراضی مقدس فلسطین بنا شده و ملت‌های عربی و کرامت و مقدسات آنها را هدف قرار داده بود.
آغاز مرحله جدید در منطقه
عطوان افزود: مقاومت فلسطین به رهبری حماس در ابتدای سال جدید میلادی و اولین دقایق آن شروع به موشک‌باران تل‌آویو با بیست موشک کرد و گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از این موشک‌ها ناکام ماند که در نتیجه آن بیش از ۲ میلیون شهرک نشین صهیونیست به پناهگاه‌ها فرار کردند، این بدان معناست که مرحله قبلی به پایان رسیده و یک مرحله کاملا متفاوت از قبل آغاز شده که بارزترین عنوان آن پیروزی بزرگ ملت فلسطین و همه شرافتمندان در جهان از جمله اعراب و مسلمانان است.
در ادامه این مقاله آمده است، آنها (دشمنان) گفتند که مقاومت کنترل خود بر نوار غزه را از دست داده و بعد از تجاوزات و کشتارهایی که رژیم اشغالگر در غزه به راه انداخته و بیش از ۲۲ هزار نفر را قتل عام و ۶۰ هزار تن دیگر را زخمی و ۲ میلیون نفر را آواره کرده است، مقاومت در غزه نیز از بین می‌رود. اما مقاومت فلسطین پاسخ این ادعای دشمن را با ادامه حملات موشکی خود بعد از گذشت نزدیک به ۳ ماه از جنگ داد. این نشان می‌دهد که مقاومت همچنان صلابت و قدرت خود را حفظ کرده است.
به نوشته عطوان، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «جو بایدن» رییس جمهوری آمریکا و وزیرخارجه نژاد پرست و شکست‌خورده او یعنی «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا تصور می‌کردند که جنگ علیه غزه همانند یک «پیک نیک» برای صهیونیست‌ها خواهد بود؛ درست مانند تجاوزات قبلی آنها علیه اغلب حکومت‌های عربی و ارتش‌های آنها که در ساعات ابتدایی جنگ پرچم تسلیم را برافراشته می‌کردند. اما عملیات طوفان الاقصی نتایجی حیرت‌آور و در عین حال شوکه کننده داشته است.
رژیم صهیونیستی نزدیک به ۳ ماه است که به تجاوزات خود علیه غزه ادامه می‌دهد و این یکی از طولانی‌ترین جنگ‌ها در منطقه محسوب می‌شود که طی آن دشمن به هیچ یک از اهداف خود نرسیده و تنها کاری که انجام داده ریختن خون زنان و کودکان و ویرانی ۸۵ درصد ساختمان‌های مردم غزه است؛ مردمی که همچون شیر برای دفاع از سرزمین و کرامت خود و نیز امت عربی و اسلامی ایستاده‌اند.
عدم تحقق اهداف جنگ با وجود حمایت‌ بی‌حد و حصر آمریکا
مردم غزه مردمی بسیار استوار هستند که هرگز تسلیم نمی‌شوند و اولین و آخرین واژه فرهنگ لغت آنها مقاومت است. رژیم اشغالگر اکنون اعتبار ساختگی خود را از دست داده و طوفان الاقصی آمد تا هیمنه پوشالی این رژیم را نابود کند؛ تا جایی که ارتش اسراییل دیگر قادر به حمایت از این رژیم و شهرک‌نشینان آن نیست و عمرش به پایان رسیده است. اگر پل هوایی که آمریکا برای ارسال تجهیزات نظامی و نیرو برای ارتش صهیونیستی ایجاد کرده، نبود، تاکنون ارتش اسراییل از هم پاشیده بود. رزمندگان مقاومت تا اینجا موفق شده‌اند بیش از ۲ هزار خودروی نظامی و تانک‌های دشمن را منهدم کنند.
عبدالباری عطوان تصریح کرد، با وجود تجهیزات عظیمی که ارتش صهیونیستی در اختیار دارد و نیز با وجود اعزام بیش از ۲ هزار تفنگ‌دار آمریکایی برای کمک به این ارتش، اشغالگران نتوانستند به هیچ یک از اهداف خود برسند که بارزترین آنها، کوچاندن اجباری مردم نوار غزه به صحرای سینا و مردم کرانه باختری به اردن و ترور رهبران و فرماندهان حماس و جهاد اسلامی بود. مقامات صهیونیست برای لاف زدن مقابل شهرک‌نشینان کاری نتوانستند انجام دهند جز اینکه به خانه متروکه «یحیی السنوار» رییس حماس در غزه یورش بردند و چیزی جز یک لنگه کفش پیدا نکردند.
پدیده جدید آوارگی صهیونیست‌ها
این تحلیلگر فلسطینی با اشاره به پیامدهای جنگ غزه برای رژیم صهیونیستی تاکید کرد، اقتصاد اسراییل تاکنون نزدیک به ۲۰ میلیارد دلار خسارت دیده و در آستانه فروپاشی قرار دارد. تاکنون بیش از ۲ میلیون شهرک‌نشین صهیونیست از شمال و جنوب فلسطین اشغالی آواره شده و به دنبال یافتن پناهگاه هستند. زمانی که شهرک‌نشینان صهیونیست به چادرهای آوارگان در النقب و ایلات می‌روند، به معنای آن است که تاریخ برعکس شده و این بار صهیونیست‌ها هستند که باید طعم آوارگی را بچشند؛ همان‌طور که مردم فلسطین را آواره کرده بودند. این آوارگی صهیونیست‌ها همچنین مقدمه‌ای برای فرار نهایی آنها به اروپا و کانادا و آمریکا و استرالیا و … برای یافتن پناهگاهی امن است.
در ادامه این یادداشت تاکید شده است، جنگ درحال گسترش بوده و تاکنون ۷ جبهه علیه رژیم صهیونیستی شعله‌ور شده و شدت این جنگ در روزهای آینده بیشتر نیز خواهد شد. منطقه الجلیل (شمال فلسطین اشغالی) در سایه جنگ فرسایشی که ارتش صهیونیستی در جنوب لبنان گرفتار آن شده و حملات موشکی و پهپادی مستمر رزمندگان حزب‌الله تبدیل به شعله‌های آتش شده است. از سوی دیگر پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه نیز روزانه در معرض حملات موشکی گروه‌های مقاومت عراق قرار دارند. همچنین نباید کرانه باختری و قدس شریف را نیز فراموش کنیم که با تشدید قیام مسلحانه تبدیل به بزرگترین منبع خطر علیه دشمن صهیونیستی در خارج از غزه شده‌اند.
بزرگترین اشتباه آمریکا؛ ورود به جنگ علیه یمن
عطوان در ادامه نوشت: انتظار می‌رود قدس و کرانه باختری به زودی تبدیل به گلوله‌هایی آتشین شوند که شهرک‌های صهیونیست نشین در اطراف خود را خواهند سوزاند. از طرف دیگر باید توجه ویژه‌ای داشته باشیم به عملکرد قهرمانانه برادرانمان در یمن و موضع شرافتمندانه آنها در حمایت از مردم غزه که با مرگ بر اثر گرسنگی و انواع جنایاتی که رژیم اشغالگر علیه آنها انجام می‌دهد مواجهند. برادران یمنی ما در حمایت از مردم فلسطین، دریای سرخ را به روی کشتی‌های اسراییلی و همه کشتی‌هایی که مقصد آنها فلسطین اشغالی است بستند.
در پایان این مقاله آمده است، بزرگترین اشتباه آمریکا و دولت بایدن در حال حاضر ورود به جنگ با یمنی‌ها و ترور ده تن از مبارزان یمنی و حمله به قایق‌های یمن که درحال رهگیری یک کشتی اسراییلی در دریای سرخ بودند، بود. پیروزی یمن خواست خداوند است و تاریخ نشان داده هرکشوری که با یمن وارد جنگ شده شکستی بزرگ متحمل شده است. روزی خواهد آمد که آمریکا شکستی را در یمن متحمل می‌شود که شکست در ویتنام و افغانستان در برابر این شکست، هیچ است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.