شورای رقابت به افزایش تعرفه اینترنت ورود می کند
۰۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۰
0

سخنگوی شورای رقابت گفت: درباره افزایش تعرفه‌ها در اولین فرصت در بدنه کارشناسی جلساتی را خواهیم داشت و اگر تخلفی صورت گرفته باشد یا از دستورالعمل‌ها عدول شده باشد رسیدگی لازم انجام می شود. سپهر دادجوی توکلی در خصوص اینکه آیا شورای رقابت به افزایش تعرفه‌ای اپراتورها ورود پیدا خواهد کرد، گفت: وظیفه شورای رقابت […]

سخنگوی شورای رقابت گفت: درباره افزایش تعرفه‌ها در اولین فرصت در بدنه کارشناسی جلساتی را خواهیم داشت و اگر تخلفی صورت گرفته باشد یا از دستورالعمل‌ها عدول شده باشد رسیدگی لازم انجام می شود.
سپهر دادجوی توکلی در خصوص اینکه آیا شورای رقابت به افزایش تعرفه‌ای اپراتورها ورود پیدا خواهد کرد، گفت: وظیفه شورای رقابت ورود به بازارهای انحصاری است که رویه‌های ضد رقابتی دارند. درباره اینترنت چه ثابت و چه همراه می‌دانیم که این بازار یک بازار انحصاری تشخیص داده شده است. یک بار در مصوبه ۶۲۳ شورای رقابت ورود کرد، آن موقع جنس این رویه ضد رقابتی از جنس قیمت نبود، از جنس مقدار و شرایط دسترسی بود.وی افزود: در مصوبه ۶۲۳ شورای رقابت، اپراتورها را ملزم کردیم که میزان بسته‌هایشان را متنوع کنند و از نظر زمان بندی، مقدار و حجم تغییراتی بدهند. در مورد دسترسی بازار، شبکه‌های سیم مسی و… هم ورود داشتیم؛ اما در مورد افزایش تعرفه بسته‌ها، این موضوع از طرف تنظیم گر بخشی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است اتفاق افتاده است. اگر این موضوع یعنی تنظیم گر بخشی نتواند تکالیف خود را درست انجام دهد، شورای رقابت اینجا بر اساس شکایت یا تشخیص خودش یا شکایت مردمی به این موضوع ورود پیدا کند.سخنگوی شورای رقابت در خصوص اینکه چطور متوجه خواهید شد که سازمان تنظیم مقررات وظیفه اش را درست انجام داده یا خیر؟ گفت: ما یک معاونت اقتصادی داریم که مکرر با آنها در تماس هستند. در رابطه با افزایش تعرفه‌ها هم ما در اولین فرصت در بدنه کارشناسی جلساتی را خواهیم داشت و بعد اگر شورا صلاح بداند، موضوع وارد صحن شورا می‌شود. اگر تخلفی صورت گرفته باشد یا از دستورالعمل‌ها عدول شده باشد، حتماً شورا رسیدگی خواهد کرد.وی در پاسخ به اینکه یعنی اگر از ۳۴ درصدی که تعیین شده، عدول شده باشد شما ورود می‌کنید یا اینکه افزایش این ۳۴ درصد درست بوده یا نه، افزود: در هر دو حوزه شورای رقابت صاحب رأی است؛ یعنی نظر خواهد داد. به محض اینکه تصمیم گرفت من اطلاع رسانی خواهم کرد.توکلی در خصوص زمان دقیق اعلام نظر شورای رقابت، تصریح کرد: این موضوع تازه اتفاق افتاده است و هر زمانی که شد و اعضای شورا صلاح بدانند حتماً در این خصوص تصمیم خواهند گرفت.وی در رابطه به اینکه یعنی قبلاً از اپراتورها مدارکی گرفته شده و درخواست‌هایی شده است؟ گفت: این بازار یک بازار انحصاری است، بنابراین بازار انحصاری مکرر مورد رصد قرار گرفته است.توکلی اضافه کرد: برای اولین بار است که موضوع قیمت مطرح می‌شود و شورای رقابت قطعاً راجع به این قضیه حساس است. اگر به این نتیجه برسد که تنظیم گر نتوانسته وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد، شورای رقابت به این تنظیم گر کمک می‌کند تا عدالت را رعایت کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.