حدیث روز
امام باقر علیه السلام : زمانى كه فاطمه عليهاالسلام در گذشت، امير مؤمنان عليه السلام بر بالين او ايستاد و فرمود: «بار خدايا! من از دختر پيامبرت راضى هستم. بار خدايا! او تنها شد. پس همدم او باش. بار خدايا! او مهجور شد. پس تو، به او بپيوند. بار خدايا! به او ستم شد. پس تو داوَرَش باش كه تو، بهترينِ داورانى» .

سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024 ساعت ×
زبان فارسی ظرفیت جریان‌سازی فرهنگی دنیا را دارد
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۵
0

رییس انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی کشور گفت: زبان و ادبیات فارسی، ظرفیت تمدن‌سازی دارد و اثر زبان و ادبیات فارسی در مجموعه تفکرات بشری می‌تواند به دستاوردهایی بینجامد که حاصل آن ارتقای جامعه و معنویت در سطح دنیا باشد؛ زبان و ادبیات در طول تاریخ این کار را انجام داده است. به گزارش […]

رییس انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی کشور گفت: زبان و ادبیات فارسی، ظرفیت تمدن‌سازی دارد و اثر زبان و ادبیات فارسی در مجموعه تفکرات بشری می‌تواند به دستاوردهایی بینجامد که حاصل آن ارتقای جامعه و معنویت در سطح دنیا باشد؛ زبان و ادبیات در طول تاریخ این کار را انجام داده است. به گزارش اسرار، سیدعلی اصغر میرباقری فرد روز دوشنبه در هجدهمین گردهمایی بین المللی زبان و ادب فارسی در دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه مرجعیت علمی منطقه ای و بین المللی یکی از ارکان اصلی در زبان فارسی تعریف شده است افزود: ظرفیت فرهنگ سازی در حوزه این زبان وجود دارد.وی ادامه داد: زبان و ادبیات فارسی هرجا رواج یافته، فرهنگ غنی را با خود به همراه آورده زیرا ادبیات فارسی برخاسته از مفاهیم اسلامی است و هرگاه در قالب های هنری با ذوق و هنر همراه شده، توانسته جریان فرهنگی به وجود بیاورد لذا در این زمینه موضوع زبان و ادبیات فارسی در عرصه بین المللی به عنوان پیشران درنظر گرفته شده است.رییس انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی کشور گفت: باید جایگاهی خاص برای این زبان و ادبیات در حوزه تمدن سازی در نظر گرفت، زبان فارسی جایگاه پیشرفت دارد و یک رشته راهبردی است.وی عنوان کرد: علاوه بر مسیر علمی و تخصصی، هر فعالیتی در حوزه علمی زبان و ادبیات فارسی می تواند دستاوردهای تمدنی و فرهنگی برای ما به همراه داشته باشد لذا در این حوزه برگزاری گردهمایی هایی به صورت کامل و هدفمند پیش بینی شده که فعالیت آن در راستای تحقق این سیاست ها پیش می رود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.