حدیث روز
امام باقر علیه السلام : زمانى كه فاطمه عليهاالسلام در گذشت، امير مؤمنان عليه السلام بر بالين او ايستاد و فرمود: «بار خدايا! من از دختر پيامبرت راضى هستم. بار خدايا! او تنها شد. پس همدم او باش. بار خدايا! او مهجور شد. پس تو، به او بپيوند. بار خدايا! به او ستم شد. پس تو داوَرَش باش كه تو، بهترينِ داورانى» .

جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
رییس دیوان‌عالی کشور:  هدفمند و با برنامه حرکت خواهیم کرد
۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۳
0
رییس دیوان‌عالی کشور با اشاره به ارائه پیشنهادات به معاونت راهبردی قوه قضائیه در جهت ارتقاء دیوان‌عالی کشور و پررنگ‌تر شدن نقش این مجموعه عالی قضایی در سند تحول قضایی گفت: پیشنهاداتی در خصوص ارتقاء جایگاه دیوان عالی کشور در زمینه نظارت بر دادگاه‌ها و ارزیابی عملکرد قضات و ایجاد بسترها و امکانات لازم برای اجرایی کردن راهکارها و پیشنهادات مندرج در سند تحول ارائه داده شد.

به گزارش اسرار، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در جلسه شورای معاونین دیوان‌عالی کشور با بیان روایتی از پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: یکی از اصحاب خدمت حضرت رسیدند و عرض کردند: «یا رسول الله دوست دارم عادل ترین مردم باشم، حضرت در جواب این روایت را فرمودند: «أعدَلُ النّاسِ مَن رَضِیَ لِلنّاسِ ما یَرضی لِنَفسِهِ، وکَرِهَ لَهُم مایَکرَهُ لِنَفسِهِ» عادل ترین مردم، کسی است که بر مردم همان پسندد که بر خود می پسندد و بر آنان نپسندد آنچه را بر خود نمی پسندد.
رئیس دیوان عالی کشور در ادامه با اشاره به وظیفه سنگین و حساس دیوان عالی کشور تصریح کرد: اجرای عدالت، سلامت اداری و قضایی ، تکریم ارباب رجوع، نظم در امور و برنامه محور بودن ما در دیوان عالی کشور باید به گونه‌ای باشد که هر فرد مظلوم و محقی در مراجعه به این مجموعه عالی قضایی احساس کند که از طریق قانون می‌تواند حق خود را بگیرد و در این زمینه انتظارات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، رئیس قوه قضائیه و مردم عزیزمان باید همواره در مقابل دیدگانمان باشد.منتظری با اشاره به ارائه پیشنهادات به معاونت راهبردی قوه قضائیه در جهت ارتقاء دیوان عالی کشور و پررنگ تر شدن نقش این مجموعه عالی قضایی در سند تحول قضایی گفت: پیشنهاداتی در خصوص ارتقاء جایگاه دیوان عالی کشور در زمینه نظارت بر دادگاه ها و ارزیابی عملکرد قضات و ایجاد بسترها وامکانات لازم برای اجرایی نمودن راهکارها و پیشنهادات مندرج در سند تحول ارائه شده است.
وی در پایان تنقیح قوانین موضوعی از جمله قوانین آیین دادرسی کیفری را مورد تاکید قرار داد و اظهار امیدواری کرد در مورد تنقیح این قوانین که سال‌ها است مورد توجه و تاکید قرار دارد، قدم مؤثری برداشته شود.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.