رهبر انقلاب: خواص در کشور ما در اقلیت نیستند، این از برکات انقلاب است
۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۲
0
در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش؛ رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه در کشور ما و در ملت ما خواص در اقلیت نیستند، گفتند: کسانی که از روی نقشه، فکر، تشخیص اقدام و کار می کنند و تصمیم می‌گیرند، در سطح کشور گسترده است، این از برکات انقلاب است.

به گزارش اسرار همزمان با دهه فجر و در آستانه فرارسیدن سالروز بیعت تاریخی جمعی از همافران با حضرت امام خمینی (ره) در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷، جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با تاکید بر اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشانه اقتدار ملی است، تصریح کردند: حضور مردم در راهپیمایی امسال نیز به فضل الهی پرشور خواهد بود.
نتیجه غفلت خواص از وظیفه خود ضربه‌های سنگین تاریخی به ملت خواهد بود
ایشان اظهار داشتند: وظیفه خواص سنگین است. نتیجه غفلت خواص از وظیفه خود ضربه‌های سنگین تاریخی به ملت خواهد بود.رهبر انقلاب با بیان اینکه جبهه دشمن برای خواص برنامه دارد، اضافه کردند: جلوگیری از نقش شتاب‌دهندگی خواص در جامعه و ایجاد تردید و تعلل در آنان مهم‌ترین برنامه دشمن است.حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دادند: خواص در دنیای اسلام در قبال موضوع غزه وظیفه دارند. خواص دنیای اسلام باید درخواست عمومی برای قطع رابطه با رژیم صهیونیستی را به وجود آورند.ایشان بیان داشتند: خواص عناصر شتاب‌دهنده جامعه هستند. خواص با فکر و شناخت و تشخیص عمل می‌کنند و تابع جو نیستند.
عناصر مؤمن داخل نیروی هوایی پیش از انقلاب، آن نیروی هوایی آمریکایی را به نیروی هوایی کاملا ایرانی تبدیل کردند
حضرت آیت الله خامنه ای یادآورشدند: پیش از انقلاب عناصری از نیروی هوایی با بنده مرتبط بودند. دوست بودیم، می‌آمدند می رفتند.ایشان ادامه دادند: در نیرو عناصر مؤمن فراوان بودند، اما رؤسای نیرو متعلق به آمریکا بودند. ابزار نیرو، جنگنده‌ها و بقیه‌ ابزاری که در نیرو بود متعلق به آمریکا بودند. ملک آمریکا بودند. بله، پولش را ایران داده بود خریده بود اما مال آمریکا بود. اختیارش دست آمریکا بود. اختیار فرماندهانش هم دست آمریکا بود. رهبر معظم انقلاب بیان داشتند: این نیروی هوایی را عناصر مؤمن نیروی هوایی از آمریکایی بودن تبدیلش کردند به ایرانی بودن؛ نیروی هوایی را کردند ایرانی، ایرانی شد. فرمانده‌اش ایرانی، عناصرش ایرانی، تصمیم‌گیرهایش ایرانی، تجهیزاتش ایرانی، بله ساخت آمریکا بود اما مال ایران بود، دیگر جرأت اینکه دست بزنند را نداشتند.ایشان افزودند: نیروی هوایی یک چنین سابقه‌ای دارد؛ یعنی پیش‌ّبرندگی‌اش و قدرت تحول‌آفرینی در درون نیرو و در کارکرد نیرو یک چنین نمونه‌های روشن و بارزی را به ما نشان داد.
نیروی هوایی با بیعت روز نوزدهم بهمن شتاب دهنده انقلاب شد
رهبر انقلاب گفتند: نیروی هوایی در پیوستن به انقلاب سبقت گرفت. البته ارتش، بدنه‌ ارتش یک بدنه‌ سالم و مردمی و مسلمان و مؤمنی بود، به انقلاب پیوست به راحتی. اما از همه جلوتر نیروی هوایی بود. اولاً با بیعت روز نوزدهم بهمن که آمدند آن حادثه‌ عجیب را به وجود آوردند، بعد با مقاومتشان در مقابل نیروی گارد شاه. این پیشگامی که انجام گرفت شد شتاب‌دهنده‌ انقلاب.
برای حرکت‌های بزرگ اجتماعی شتاب‌دهنده نیاز است؛ شتاب‌دهنده کیست؟ خواص!
حضرت آیت الله خامنه ای بیان داشتند: در همه‌ زمان ها نیاز به شتاب‌دهنده وجود دارد. چرا؟ برای خاطر اینکه حرکت های بزرگ و هدفدار در مواقع زیادی مبتلا می شوند به رکود حالا ولو توقف هم نه، اما به کندی و سستی. حرکت های بزرگ اینجور است.ایشان افزودند: حرکت‌های اجتماعی دچار این آفت‌ها می شوند. آفت کند شدن، آفت توقف پیدا کردن و آفت به عقب برگشتن. این حرکت اگر بخواهد ادامه پیدا کند شتاب‌دهنده لازم دارد.رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: این شتاب‌دهنده برای چیست، برای اینکه حرکت کند نشود. در مقابل کارهای بزرگ احساس رعب و وحشت به وجود نیاید.
وقتی که یک کار بزرگی می خواهد انجام بگیرد، احساس ناتوانی، احساس حقارت در مجموعه‌ عمل کننده به وجود نیاید. شتاب‌دهنده اینجاها نقش ایفا می کند.حضرت آیت الله خامنه ای با طرح این موضوع که شتاب دهنده کیست.

شتاب‌دهنده به تعبیر بنده آن چیزی است که ما به آن می گوییم خواص، خواص، خواص جامعه، تصریح کردند: خواص یعنی چه. خواص یعنی آدم‌های نام و نشان دار، آدم‌های مثلاً با سواد دانشمند؟ نه، خواص به این معنا نیست؛ خواص یعنی آن مجموعه‌ انسان هایی که در کار خود با فکر و با شناخت و با تشخیص عمل می کنند. تابع جو نیستند.
خواص در کشور ما در اقلیت نیستند
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشتند: خوشبختانه در کشور ما و در ملت ما خواص در اقلیت نیستند. کسانی که از روی نقشه، فکر، تشخیص اقدام می کنند، کار می کنند، تصمیم می گیرند، در سطح کشور گسترده است. این از برکات انقلاب است.رهبر انقلاب با اشاره به اینکه اینها می توانند نقش‌آفرینی کنند. اینها می توانند در موارد حساس برای کشور کار انجام بدهند. وظیفه‌ اینها وظیفه‌ سنگینی است، گفتند: اینها باید جهت عمومی حرکت جامعه را حفظ کنند و نگذارند این حرکت دچار انحراف بشود. اگر خواص جامعه از این وظیفه غفلت بکنند، حوادثی که پیش خواهد آمد، ضربه‌های تاریخی به ملت ها می زند.
حضرت آیت الله خامنه ای بیان داشتند: امروز جبهه‌ دشمن برای خواص برنامه‌ خاص دارد، برای خواص در کشور خود ما و در خیلی از جاهای دیگر برنامه دارند، اینها را دچار تردید کنند، دچار تأمل کنند، دچار تعلل کنند، احیاناً چرب و شیرین دنیا را به اینها بچشانند، اینها را جذب کنند برای اینکه در بزنگاه ها، در نقاط حساس، در آن جایی که لازم است که یک اقدامی انجام بدهند، انجام ندهند و آن شتاب دهندگی‌ای که از خواص متوقع است، آن صورت نگیرد. برنامه دارند برای این کار. وظیفه‌ خواص این است. باید تردیدافکنی و شک‌آفرینی دشمن را خنثی کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.