حدیث روز
امام باقر علیه السلام : زمانى كه فاطمه عليهاالسلام در گذشت، امير مؤمنان عليه السلام بر بالين او ايستاد و فرمود: «بار خدايا! من از دختر پيامبرت راضى هستم. بار خدايا! او تنها شد. پس همدم او باش. بار خدايا! او مهجور شد. پس تو، به او بپيوند. بار خدايا! به او ستم شد. پس تو داوَرَش باش كه تو، بهترينِ داورانى» .

جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
دلیل عدم شکایت ایران از اسرائیل به لاهه/ علی کریمی تحت پیگرد است
۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
0
معاون حقوقی رئیس جمهور فعالیتهای علی کریمی علیه منافع ملی گفت: هر فردی اعم از اینکه تبعه ایران باشد یا تبعه کشور دیگری را داشته باشد، اگر علیه امنیت ملی کشور اقدامی انجام دهد، تحت پیگرد قرار می‌گیرد.

به گزارش اسرار انلاین ، محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت، در پاسخ به پرسشی درباره فعالیتهای علی کریمی علیه منافع ملی، اظهار داشت: هر فردی چه تبعه ایران باشد و یا تبعه کشور دیگری را داشته باشد، اگر علیه امنیت ملی کشور اقدامی انجام دهد، تحت پیگرد قرار خواهد گرفت.

دلیل عدم شکایت ایران از اسرائیل به لاهه

دهقان درباره اقدامات حقوقی ایران در پرونده ثبت شکایت علیه رژیم صهیونیستی گفت: به دلیل اینکه جمهوری اسلامی ایران، رژیم صهیونیستی را به عنوان دولت شناسایی نکرده است در صورت شکایت در دیوان بین‌ المللی  دادگستری از سوی ایران، این شکایت رد می شد که به صلاح کشور نبود.

وی ادامه داد: تاکنون فقط آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی به دادگاه بین المللی شکایت کرده و ایران هم در حال آماده سازی متن خود برای اعلام ورود است.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا از کشورهایی که رژیم صهیونیستی را به رسمیت می شناسند، خواسته است که شکایت خود را علیه این رژیم ثبت کنند و پس از آن ایران هم می تواند به عنوان کشور ثالث اعلام ورود کند.

دهقان خاطرنشان کرد: به محض ثبت شکایت آفریقای جنوبی، ایران هم متن خود را برای ورود ثالث آماده کرد و امیدواریم دیوان بین المللی دادگستری به وظیفه تاریخی خود عمل کرده  و دستور موقت برای توقف این جنایت صادر کند.

وی با بیان اینکه اقدامات حقوقی جمهوری اسلامی ایران علیه جنایات رژیم صهیونیستی آغاز شده است، توضیح  داد: ارتباط با سازمان های مردم نهاد داخلی و خارجی، تشکیل دادگاه شبیه سازی شده محاکمه نمادین رژیم صهیونیستی در اصفهان با حضور اساتید حقوق بین الملل، دعوت از حقوقدان های بین المللی از مهمترین اقدامات ایران برای نشان دادن جنایات رژیم صهیونیستی و توقف آن است.

دهقان همچنین با اشاره به پرونده سرقت فرشهای کاخ سعدآباد گفت: از مقامات دولت قبل درباره وضعیت این فرشها سوال کردیم که گفتند همه به موزه سپرده شده است. بر اساس تحقیقات انجام شده، تنها 2 تخته از 48 تخته فرش به موزه سپرده شده و وضعیت باقی فرشها معلوم نیست.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.