خطیب نماز جمعه تهران:  دشمنان همیشه به دنبال تحریم انتخابات هستند
۰۸ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۲
0
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: ماجرای فتنه ۸۸ هیچ وقت نباید از حافظه تاریخی ملت ایران پاک شود.

به گزارش اسرار، حجت الاسلام محمد جواد حاج علی‌اکبری ظهر دیروز (جمعه ۸ دی ۱۴۰۲) در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به نزدیک بودن به نهم دی اظهار کرد: در جریان فتنه آمریکایی-صهیونیستی ۸۸، دشمنان قسم خورده ملت ایران دشمنی خود را نسبت به انتخابات نشان دادند. آنها همیشه به دنبال تحریم انتخابات هستند و اگر موفق به این کار نشوند، مثل سال ۸۸ نتیجه انتخابات را زیر سوال می‌برند.
وی افزود: در سال ۸۸ بزرگ‌ترین فتنه بعد از انقلاب به دست نفوذی‌ها و عناصر ساده‌لوح رقم خورد و ملت ایران را به لبه پرتگاه برد. سران فتنه با ادعای دروغین تقلب، ظلم بزرگی به ملت ایران کردند، حق‌الناس را زیر پا گذاشتند، دشمن را خوشحال و راه را برای نقشه آمریکایی-صهیونیستی برای ایجاد دیکتاتوری و هرج و مرج باز کردند.
حاج علی اکبری اضافه کرد: آنها عزت و امنیت ملی را به بازی گرفتند و خساراتی به بار آوردند که قابل جبران نیست به همین دلیل ماجرای فتنه ۸۸ هیچ وقت نباید از حافظه تاریخی ملت ایران پاک شود.
وی در ادامه یادآور شد: تدابیر و صبر راهبردی رهبر عزیزمان و بصیرت ملت ایران، انقلاب اسلامی و نظام و ملت را از این فتنه خطرناک نجات داد و در روز نهم دی حضور تمام‌کننده ملت، آتش فتنه را خاموش کرد و فتنه‌گران را ناکام گذاشت.
خطیب جمعه تهران با اشاره به نزدیک بودن دو انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفند، عنوان کرد: نخبگان جناح‌های مختلف انتخابات را یا زینتی می‌بینند یا ابزاری اما در نگاه رهبر عزیزمان، انتخابات مبتنی بر آموزه‌های دینی هم وظیفه شرعی و هم تکلیف عقلی است که بهترین روش برای تجلی اراده مردم در جامعه به حساب می‌آید. انتخابات هم راه جلوگیری از دیکتاتوری و هم روش مقابله با هرج و مرج است.وی ادامه داد: در این دیدگاه، منافع بلندمدت ملت ایران صیانت می‌شود. اگر انتخابات با مشارکت قوی و رقابت جدی در کمال سلامت و محیطی امن برگزار شود، حرکت ملت به سوی قله‌ها تضمین می‌شود. باید قدر انتخابات را بدانیم و برای در آغوش گرفتن این هدیه بزرگ انقلاب اسلامی آماده شویم. این هدیه خداوند به ملت ایران برای استقلال و آزادی است.
علی‌اکبری با بیان اینکه انتخابات آینده در گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود اظهار کرد: این انتخابات در حالی که منطقه در شرایطی حسای و جهان در تب و تاب تحولات بزرگی است در یک پیچ تاریخی اتفاق می‌افتد و باید همه کسانی که اثری در اجتماع دارند مقدمات را به گونه‌ای فراهم کنند که ذیل چهار راهبردی که رهبر عزیزمان فرمودند، دو خصوصیت یعنی مشارکت بسیار قوی که پشتوانه آبرو، وحدت و امنیت ملی است و انتخاب باکیفیت را داشته باشیم.
امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با یادآوری تقارن سالروز شهادت سردار سلیمانی با ایام ولادت حضرت فاطمه (س)، خاطرنشان کرد: عجب تقارن الهام‌بخشی است. همانطور که رهبر عزیزمان فرمودند باید ببینیم چه زمینه‌ای است که امثال حاج قاسم‌ها به دست می‌آیند. این زمینه همان مسئله مادر و ریشه‌ها و اصالت‌هاست. باید درک متفاوتی از مکتب حاج قاسم به دست بیاوریم و آن مسئله تربیتی و توجه به ریشه‌ها و بنیان‌هاست.
وی با اشاره به حضور مردم در تشییع پیکر شهید سید رضی موسوی، بیان کرد: این مرد بزرگ عمر بابرکت خود را همراه سردار دل‌ها بود و برای پشتیبانی و سازماندهی جبهه مقاومت تلاش می‌کرد. دشمنان و صهیونیست‌های تبهکار، او را بهتر از ما شناخته بودند. لعنت خدا، فرشتگان، انبیا و صالحان بر شما که پلیدی و خباثت را به اوج رساندید. ملت عزیز ایران انتقام سختی از شما خواهد گرفت.حاج علی‌اکبری همچنین با تاکید بر جنایت صهیونیست‌ها در غزه، گفت: آقا فرمودند که صهیونیست‌های تبهکار در خلق جنایت‌ها بی‌نظیر عمل کردند و مردم مقاوم فلسطین و مجاهدان هم مقاومت بی‌نظیری از خود به جا گذاشتند. درود خدا بر این ملت قهرمان و مقاوم که انتقام 75 سال را در 75 روز از دشمنان تبهکار می‌گیرند و همچنان ایستاده‌اند. خداوند لطف خود را بر ملت مظلوم و مقاوم و مجاهدان فلسطینی بیشتر کند.خطیب جمعه تهران در خطبه اول خود هم با اشاره به دیدار اخیر بانوان با رهبر انقلاب، اظهار کرد: زنده به گور کردن هویت زن، تخصص جاهلیت مدرن است. ذات فمنیسم به دنبال مردانه کردن زن و لیبرالیسم به دنبال تبدیل زن به مطاعی برای به دست آوردن ثروت یا طعمه‌ای برای کامجویی استو غربی‌ها با برداشتن حیا و عفت، جنگ علیه خانواده را آغاز کردند.وی افزود: در مقابل باید خدمات متقابل انقلاب اسلامی و زنان را ببینیم. انقلاب با تکیه بر میراث وحیانی، معارف فاطمی و آموزه‌های امام راحل، بزرگ‌ترین خدمت را در احیای هویت زن معاصر ایرانی و بعد از آن، زنان جهان انجام داد. در انقلاب، هویت زنانه به رسمیت شناخته می‌شود، نقش مادری، همسری و دختری اصالت پیدا می‌کند و استعداد بانوان ما در بخش‌های مختلف شکوفا می‌شود و می‌بینید که بانوان ما در همه زمینه‌ها چه خوش درخشیده‌اند.حاج علی‌اکبری با بیان اینکه در مقابل جاهلیت مدرن از اول انقلاب در موضوع زن درگیر بوده‌ایم، تصریح کرد: دشمنان ما عمیقا کینه زنان مسلمان را به دل دارند و به دنبال ضربه زدن هستند. شیطان پلید اگر دستش برسد رفتاری که با زنان غزه انجام می‌دهد را با زنان ما هم انجام خواهد داد چرا که این زنان مجاهدپرور هستند و امثال حاج قاسم‌ها را پرورش می‌دهند.
وی در ادامه تاکید کرد: دشمن اگر دستش نرسد هم جنگ هویتی را پیش می‌برد که در این سال‌ها مشاهده کرده‌ایم. در فتنه آمریکایی-صهیونیستی سال گذشته دیدید چه داستانی ایجاد کردند و به دنیال انتقام از انقلاب و بانوی ایرانی بودند. هرچند با بصیرت مردم و بانوان ما مواجه شدند و یک شکست مفتضحانه دیگر را تجربه کردند.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه نکته کلیدی فتنه پشت سر گذاشته شده پارسال، ترویج بی‌حیایی و بی‌عفتی در جامعه بود، گفت: در این فتنه جمعی فریب خوردند، عده‌ای حجابشان را کاهش دادند و بخشی رفتارهای نامطلوب را در جامعه در پیش گرفتند که باید آگاه‌سازی شوند. به تعبیر حاج قاسم، اینها هم بچه‌های ما هستند . باید با مواجهه عاطفی و اخلاقی بیدار و راهنمایی شوند.وی همچنین اظهار کرد: البته جمع دیگری اجیرشده دشمن برای شکستن حریم حیا و عفت در جامعه بودند. می‌خواستند بی‌حجابی و ولنگاری را در جامعه عادی‌سازی و بی‌عفتی را تکثیر کنند. اینها خودفروخته و آلت دست دشمن هستند که در ولنگاری فضای مجازی و کوتاهی حوزه‌های فرهنگی و تربیتی ما جولان می‌دهند.حاج علی‌اکبری همچنین تاکید کرد: کوتاهی در برابر اینها که سرشاخه‌های سرویس‌های امنیتی غربی و صهیونیستی هستند، شرکت در جنایتی است که علیه نسل جوان ما انجام می‌دهند. از مجموعه‌های مسئول و نهادهای امنیتی، انتظامی و قضایی می‌خواهیم که با شناسایی لیدرهای این عملیات مخوف و مجازات بازدارنده، آنها به خواسته مومنان، خانواده شهدا و بانوان عفیف کشورمان عمل کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.