تهدید جنگ داخلی در آمریکا؛ «ارتش خدا» در راه تگزاس است
۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۲
0

مرز جنوبی آمریکا ناآرام است. کاروان کامیون‌داران که خود را «ارتش خدا» می‌نامند به سمت مرز تگزاس عازم شده‌اند. هدف کاروان «مرز خود را پس می‌گیریم»، جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی، از طریق همکاری با مجریان قانونی است که مطابق قانون ایالتی در مرز تگزاس عمل می‌کنند.به گزارش اسرار، آمریکا هزاران کیلومتر مرز مشترک با […]

مرز جنوبی آمریکا ناآرام است. کاروان کامیون‌داران که خود را «ارتش خدا» می‌نامند به سمت مرز تگزاس عازم شده‌اند. هدف کاروان «مرز خود را پس می‌گیریم»، جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی، از طریق همکاری با مجریان قانونی است که مطابق قانون ایالتی در مرز تگزاس عمل می‌کنند.به گزارش اسرار، آمریکا هزاران کیلومتر مرز مشترک با مکزیک دارد. مساله مهاجران غیرقانونی در آمریکا همواره یک مساله اجتماعی-اقتصادی بود اما اکنون در حال نزدیک شدن به نقطه بحرانی است. صرفا در ماه گذشته رقم رکودشکن ۳۰۰ هزار مهاجر غیرقانونی وارد ایالات متحده شدند. به گزارش دیلی‌تگراف، این شبیه به آنچه در بخش‌هایی از اروپا می‌گذرد، یک «تهاجم» است.تگزاس در بحبوحه رشد بحران مهاجرتی، وارد مناقشه تند و تیزی با دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا شده و مدعی است که از خود مقابل «تهاجم» در مرزهای جنوبی با مکزیک دفاع می‌کند. گرگ ابوت، فرماندار تگزاس، جو بایدن را یک رئیس‌جمهور «بی‌قانون» خطاب کرده و به حق این ایالت برای «دفاع از خود» در امتداد مرزش با مکزیک استناد کرده است.
کاروان «ارتش خدا»
در گرماگرم تنش‌ها میان ماموران و سربازان گارد مرزی ایالتی و نیروهای فدرال، یک کاروان از کامیون‌ها که خود را «ارتش خدا» می‌نامند، قصد دارند از فردا دوشنبه (۲۹ ژانویه) به سمت مرز جنوبی در تگزاس، آریزونا و کالیفرنیا حرکت کنند.این کاروان با شعار «مرز خود را پس می‌گیریم»، می‌خواهد با مجریان قانون برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی همکاری کند. کارشناسان هشدار می‌دهند که لفاظی‌های ناسیونالیستی، ابعاد خطرناکی به بن‌بست میان تگزاس و دولت فدرال می‌بخشد.
حمایت بی‌سابقه اتحادیه مرزبانی
اتحادیه رسمی مرزبانی حمایت خود را از تگزاس اعلام کرده، آن هم در شرایطی که گرگ ابوت علیه سیاست‌های مرزی «فاجعه بار» جو بایدن اقدام می‌کند.شورای ملی گشت مرزی (NBPC) بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت که مأموران مرزی «از اقدامات تگزاس قدردانی می‌کنند و به اقداماتی که ابوت برای جلوگیری از سرازیر شدن تعداد تاریخی مهاجران غیرقانونی به ایالات متحده تحت دولت بایدن انجام می‌دهد، احترام می‌گذارند.»این اتحادیه ۱۸۰۰۰ عضوی، خبرهایی مبنی بر اینکه نیروهای گارد ملی تگزاس را به دلیل پیروی از دستورات قانونی آنها دستگیر خواهند کرد، رد کرد. در عوض، ان‌بی‌پی‌سی متعهد شد که با یکدیگر همکاری کنند و به وظایف یکدیگر احترام بگذارند و اضافه کرد که دستورات غیرقانونی قابل تحمل نخواهد بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.