بزرگترین پروژه مدیریت شهری ورامین کمربندی جنوبی و فیبرنوری است
۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۵
1
✅به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین ، علیرضا مومنی شهردار ورامین در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته خیرآباد، اظهار کرد: مردمان دیار ۱۵ خرداد لایق بهترین ها هستند و سعی کردیم در دوسال اخیری که در خدمت شما مردم ولایتمدار بودیم بهترین ها را رقم بزنیم.

وی گفت: در این مدت در عرصه های مختلف از جمله فرهنگی و عمرانی و دیگر حوزه ها در تمام نقاط شهر ورامین اتفاقات خوبی به همت شورای شهر ورامین رقم خورد.
شهردار ورامین افزود: در حوزه خدمات شهر در منطقه خیرآباد یک کار نویی انجام گرفت که بحث برون سپاری خدمات شهری بود که هم باعث شد مسائل و خدمات شهر را پوشش دهیم و هم خدمات بهتری را به شهروندان مان ارائه دهیم و هم در راستای کاهش هزینه های مدیریت شهری یک گام موثری برداریم.
مومنی بیان کرد: بحث تعویض و نصب تمثال شهدا را در معابر اصلی شهر داشتیم که این مهم اتفاق افتاد، طرح بهداشت محلات در سایر فصول سال در مناطق انجام می شود، طرح مبارزه با حیوانات موزی، تعویض سطل های زباله و نصب المان های مناسبتی در سطح شهر در حال اجرا است.
وی ادامه داد: جمع آوری سک های ولگرد، جمع آوری معتادان متجاهر با همکاری ارگان های مربوطه، ساماندهی ضایعاتی های منطقه خیرآباد و شهرک مدرس که این کار در دستور کار قرار دارد.
این مدیر شهری اظهار کرد: بعد از گذشت چند سال توانسنیم ناوگان حمل و نقل شهری را نوسازی کنیم، خرید ۲۰ دستگاه نیسان که ۹ دستگاه به منطقه خیرآباد اختصاص پیدا کرد، خرید ۳ دستگاه ماشین آتش نشانی در راستای مدیریت بحران، در حوزه شهرسازی اقدامات کم نظری خصوصا در منطقه خیرآباد اتفاق افتاده است، با پیگری های انجام گرفته در شورای شهر و حمایت های استان تهران موفق شدیم بیش از ۱۱۰ هکتار از اراضی شهری را تفکیک کنیم که باعث جلوگیری ساخت و سازهای غیر مجاز می شود.
مومنی خاطرنشان کرد: حل مشکل چندین ساله تعاونی های سطح شهر که چندین تعاونی دچار مشکل بود که این مهم رفع شد، شروع پروژه سیمای منظر شهری که یکی از موضوعات مهم در حوزه شهرسازی است و مهم ترین موضوع طرح بازنگری طرح تفصیلی شهر بود که آینده شهر ورامین را رقم خواهد زد که امیدواریم محقق شود.
وی گفت: اخذ مجوزات طرح کمیسیون ماده ۵ بود که کمک می کرد به ساخت و سازها در شهر و تولید مسکن، توافق پارک بزرگ فدک را داشتیم که در دهه فجر کلنگ آن خورده شد و قرار است طی یکسال دیگر به بهره برداری برسد.
وی افزود: توافق جهت احداث ۶ هزار واحد مسکن در شهر ورامین که یک موضوع مهم و اساسی و در راستای سیاست های دولت است که در شهر ورامین اتفاق افتاد، ۷۰۰ واحد آن از سال گذشته شروع شد توسط بنیاد سپاه و ۳۰۰ واحد آن دیروز کلنگ آن به زمین خورد که بنیاد تعاون نیروهای مسلح کار آن را انجام می دهند و مابقی آن با توافقی که با بنیاد مستضعفان انجام دادیم تا پایان سال جاری شروع این پروژه را خواهیم داشت.
شهردار ورامین عنوان کرد: پروژه های عمرانی که در سطح منطقه انجام می شود بحث نهضت آسفالت بود که در حال انجام است و تاکنون ۵۰۰ هزار متر مربع آسفالت انجام شده و این نهضت همچنان ادامه دارد‌.
مومنی گفت: برای اولین بار پروژه سالن های ورزشی در شهرستان ورامین را داشتیم که دو سالن ورزشی ساخته شده و یکی در منطقه خیرآباد و دومی در میدان رازی سالن ویژه بانوان بود که چند روز گذشته به افتتاح رسید، همچنین دو زمین چمن مصنوعی در منطقه خیرآباد به علت کمبود فضای سبز احداث گردید.
وی ادامه داد: با توجه به مطالبات مردم در منطقه خیرآباد و شهرک مدرس، با توافقاتی که صورت گرفت زمینی به نیروی انتظامی واگذار شد که در حال حاضر کلانتری خیرآباد در حال تکمیل شدن است که در چند روز آینده مورد افتتاح قرار خواهد گرفت، همچنین کلانتری امر آباد و کاظم آباد در مرحله سفیدکاری است.
شهردار ورامین خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه روشنایی معابر اصلی شهر ورامین را داشتیم که تا امروز ۱۵ هزار کیلومتر از شهر ورامین روشن شده است و در سال آینده نزدیک به ۷ کیلو متر قرار است بحث روشنایی به اتمام برسد.
مومن بیان کرد: احداث پارک غدیر خیرآباد را در سال گذشته داشتیم و احداث پارک امراباد بود که به بهره برداری رسید، احداث آرامستان شهر ورامین در دستور کار است که در جاده آبباریک کلنگ آن خورده شده و در سال آینده به بهره برداری می رسد.
مومنی گفت: یکی از بزرگ ترین پروژه مدیریت شهری که در حال انجام است احداث کمربندی جنوبی است که کار با سه پیمانکار شروع شده که با احداث این پروژه ترافیک ورودی شهرک صنعتی خیرآباد و ورودی شهر ورامین رفع خواهد شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.