بررسی بودجه و عملکرد شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در دیوان محاسبات کشور
۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۵
0
هشتمین جلسه از سلسله نشست های بررسی عملکرد و بودجه شرکت های دولتی با حضور مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در دیوان محاسبات کشور برگزار شد.

به گزارش اسرار، در این جلسه که در ادامه نشست های دیوان محاسبات با موضوع بررسی بودجه شرکت ها برگزار شد، دادستان دیوان محاسبات کشور طی سخنانی اظهار داشت: یکی از اهداف مهم بررسی مسائل و مشکلات شرکت های دولتی، ارائه راهکار برای رفع مشکلات موجود است.
علی کامیار گفت: همچنین در این جلسات، بودجه و عملکرد شرکت های دولتی بررسی و در صورتی که انحرافی اتفاق افتاده باشد، تذکرات لازم ارائه می شود. دادستان دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه پیشگیری می تواند در کاهش تخلفات موثر باشد، بیان کرد: این مهم در اولویت برنامه های این نهاد نظارتی قرار دارد و در کنار امور نظارتی به دنبال ارائه راهکار برای رفع مشکلات هستیم.
در این نشست جلیل سالاری معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران نیز در سخنانی با قدردانی از رئیس کل دیوان محاسبات کشور به جهت اهتمام و توجه به برگزاری این نشست ها اظهار داشت: یکی از چالش های موجود روش واگذاری، خصوصی سازی و شکاف قیمتی در سوخت است که باید برای این مسائل به صورت ساختاری چاره اندیشی شود. سالاری با بیان اینکه باید در کنار رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال کاری کنیم که منابع ملی کشور حفظ شود، افزود: بازنگری در قانون می تواند راهگشای مناسب برای برطرف کردن مشکلات موجود باشد. قدرت اله اسماعیلی مدیر عامل و رئیس هیات عامل سازمان حسابرسی نیز در سخنانی با قدردانی از برگزاری نشست های هم اندیشی در دیوان محاسبات کشور گفت: این جلسات به جهت هم افزایی در نظارت برگزار می شود و نکاتی که در آن طرح می شود در حسابرسی ها نیز مورد توجه قرار می گیرد.
وی بیان کرد: اساس ما در حسابرسی رعایت استانداردهای حسابرسی و تطبیق دادن آن با قانون است و این جلسات کمک می کند در این راستا حرکت کنیم. براساس این گزارش، در این نشست بودجه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در شش ماهه نخست امسال و بودجه پیشنهادی سال آینده آن مورد بررسی قرار گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.