۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۸
0
دادستان تهران گفت: تاکنون ۴ نفر از اعضای باند کلاهبرداری از بیماران بستری که با معرفی خود به عنوان پزشک معالج بیمارستان، اقدام به اخذ وجوه ازخانواده‌ها می‌کردند؛ شناسایی و دستگیر شده و در این رابطه پرونده‌ای در دادسرای ناحیه ۶ تهران تشکیل شده است.

به گزارش اسرار به نقل از قوه قضاییه، علی صالحی اظهار کرد: شیوه کلاهبرداری به این صورت بوده است که متهمان با سوءاستفاده از وضعیت روحی و روانی خانواده‌های بیماران بستری و بد حال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌هایی نظیر آراد، نیکان و امام خمینی (ره)، طی تماس تلفنی با این خانواده‌ها، خود را به عنوان پزشک معالج معرفی و اقدام به اخذ مشخصات بیماران می‌کردند سپس به شیوه فریبکارانه با اخذ مبالغی از خانواده بیماران، وجوه نامشروع محصله از جرم را به طلا و ارز تبدیل می‌کردند.
وی افزود: تاکنون سه نفر از این افراد و از جمله سر دسته باند مذکور شناسایی و با صدور قرار تأمین کیفری متناسب بازداشت شده‌اند، ضمن اینکه یکی دیگر از متهمان پرونده نیز متعاقب دستورات و نیابت قضایی صادره به یکی از شهرستان‌های شمالی بازداشت و به شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران اعزام شده است.
دادستان تهران با بیان اینکه حدود ۱۰ نفر از شاکیان با حضور در مرجع قضایی اعلام شکایت کرده‌اند، اضافه کرد: با توجه به جدید بودن شیوه کلاهبرداری ابداعی توسط متهمان، احتمال می‌رود مبالغ کلانی کلاهبرداری صورت گرفته و افراد زیادی مورد سوءاستفاده واقع شده باشند، لذا انتظار می‌رود تعداد شاکیان پرونده افزایش یابد.
صالحی تصریح کرد: با صدور دستورات قاطع قضایی، تحقیقات مقدماتی تا شناسایی سایر مرتبطان و متهمان پرونده همچنین اعاده حقوق بزه‌دیدگان در اسرع وقت، با جدیت ادامه دارد.
دادستان تهران همچنین ضمن توصیه شهروندان به حفظ هوشیاری در موارد مشابه تأکید کرد: شهروندان باید با رعایت تمام جوانب احتیاط، مانع از نیل کلاهبرداران به اهداف شوم خود شوند و چنانچه در رابطه با این پرونده نیز مورد بزه واقع شده‌اند، جهت طرح شکایت به شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران مراجعه کنند.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.