اعطای تسهیلات 500 میلیون تومانی به زوجین روستایی متولد دهه 60
۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۸:۳۴
0
معاون دفتر امور زنان و خانواده مازندران خبر داد معاون دفتر امور زنان وخانواده مازندران از اعطای تسهیلات 500 میلیون تومانی به زوجین روستایی مازندرانی که متولد دهه 60 هستند خبر داد.
نویسنده : فایزه سلیمی

زهرا گران معاون دفتر امور زنان وخانواده مازندران با بیان اینکه تسهیلات حمایتی ازدواج به زوجین روستایی متولد دهه 60 که در سال 1402 ازدواج داشتند در غالب کمک هزینه ازدواج و کمک هزینه خرید جهیزیه و کمک هزینه اشتغال مجموعا به مبلغ 500 میلیون تومان اعطا خواهد شد گفت: این تسهیلات برای ترغیب جوانان به امر ازدواج اعطا می شود. و متقاضیان واجد شرایط با مراجعه به سایت معاونت امور زنان ریاست جمهوری می توانند جهت بهرهمندی از آن  ثبت نام نمایند.

وی افزود: یک درصد اعتبارات هزینه ای و ابلاغی فرهنگی دستگاه های اجرایی از محل تخصیص بودجه سال 1402 برای پیگیری و اجرا برنامه های عملیاتی حوزه زنان و خانواده و ارایه طرح های موفق اختصاص پیدا کرده است که برنامه هایی در حمایت از زیست بوم خانواده ایرانی و روایت گر پیشرفت زنان ایرانی در خانواده و معرفی الگو زنان موفق ایرانی اسلامی به جهان از جمله اهداف دفتر امور زنان وخانواده مازندران است.

 

گران در نشست هم اندیشی با بانوان فعال در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی و ورزشی و همچنین بسیج جامعه زنان و کارآفرینان شهرستان کلاردشت افزود: با توجه به اولویت مسئله جمعیت در استان، برگزاری همایش های علمی کاربردی تحت عنوان جوانی جمعیت، برگزاری کارگاه های تبیین قانون جمعیت برای اقشار مختلف و بانوان اثر گذار و پیگیری و مطالبه عملیاتی سازی قانون جمعیت را در دست اقدام داریم.

معاون دفتر امور زنان وخانواده مازندران ضمن بازدید از مراکز توانمند سازی و فنی و حرفه ای شهرستان کلاردشت از تسهیلگری در اعطای تسهیلات مشاغل خرد و خانگی برای واحد های  تولیدی  بانوان از قبیل قالیبافی سنتی فرش دست باف کلاردشت خبر داد.

گران بیان کرد شهرستان کلاردشت با توجه به موقعیت جغرافیایی و فرهنگی و خاستگاه صنایع دستي بویژه فرش، بستر مناسبی در راستای توسعه گردشگری مبتنی بر فرهنگ بومی و صنایع دستی است که نمونه آن تولید فرش شاخص کلاردشت است که ثبت جهانی شده و 80 درصد بافندگان آن از بانوان این شهرستان هستند.

این مسوول  راه اندازی مجتمع های فرهنگی و فرهنگسرا ها برای برنامه های شاخص از جمله همایش های علمی آموزش جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری، راه اندازی پارک بانوان و ارتقا امکانات و تجهیزات درمانی را از جمله نیازهای بانوان شهرستان کلاردشت برشمرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.