اجرای ۲هزار هکتار طرح کمربند سبز تهران در سال جاری
۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۱
0

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از ادامه اجرای طرح کمربند سبز تهران خبر داد و گفت: امسال ۲ هزار هکتار از طرح کمربندی سبز در پایتخت اجرا می‌شود. حسین نظری؛ معاون خدمات شهری شهرداری تهران در آیین افتتاح و بهره‌برداری از 50 پروژه مدیریت شهری در منطقه 5 اظهار کرد: امروز 50 پروژه شهری در […]

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از ادامه اجرای طرح کمربند سبز تهران خبر داد و گفت: امسال ۲ هزار هکتار از طرح کمربندی سبز در پایتخت اجرا می‌شود.
حسین نظری؛ معاون خدمات شهری شهرداری تهران در آیین افتتاح و بهره‌برداری از 50 پروژه مدیریت شهری در منطقه 5 اظهار کرد: امروز 50 پروژه شهری در منطقه 5 تهران به همت همکاران ما در این منطقه به بهره‌برداری می‌رسد که از این تعداد 46 پروژه توسعه محلی و 4 پروژه احداثی هستند.وی افزود: در قالب پویش‌های امید و افتخار پروژه‌های متعددی در سطح شهر تهران افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است و نهضت خدمت‌رسانی به شهروندان با تاکید شهردار تهران ادامه خواهد داشت.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه منطقه 5 ویژگی‌های خاصی را در سطح شهر تهران در بین سایر مناطق دارد، گفت: این منطقه همانند منطقه 4 به عنوان مناطق گسترده شهر تهران محسوب می‌شوند و قاعدتاً شهرداری نیز نگاه ویژه‌ای را در این مناطق به‌ویژه در منطقه 5 در ایام زمستان و در هنگام بارش باران و برف دارد تا ما بتوانیم با تامین تجهیزات، ماشین‌آلات و تامین نیروی انسانی در هنگام نزولات آسمانی غافلگیر نباشیم.
نظری تصریح کرد: پویش امید و افتخار در این دوره از مدیریت شهری از مردادماه 1401 آغاز شد و به هشتادوششمین ایستگاه خود در منطقه 5 رسید و در قالب هشتادوششمین پویش امید و افتخار 50 پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از پروژه‌های بهره برداری شده در در هشتادوششمین پویش امید و افتخار خدمات شهری هستند، افزود: این پروژه‌ها با همکاری سایر معاونت‌ها اجرایی شده است و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
معاون شهردار تهران گفت: مطابق اظهارات شهردار تهران ما قول کار به مردم می‌دهیم تا مجبور باشیم بیشتر تلاش کنیم؛ اینکه ۸۶ شنبه امیدوافتخار دارد برگزار می‌شود؛ یعنی توانسته‌ایم با تلاش خود بر مسائل و مشکلات مالی فائق بیاییم و پروژه‌ها را پیش ببریم. در این مدت همه شهر به صورت کارگاه درآمده و این خدمات کوچک شهر را زنده نگه داشته است.
نظری ادامه داد: اگر برای احداث هر پروژه به طور میانگین بودجه‌ ۲۰ میلیارد تومانی در نظر بگیریم، برای بهره‌برداری از ۵۰ پروژه مدیریت شهری منطقه ۵ درواقع هزار میلیارد تومان هزینه شده‌است. زمین بوستان انارستان هم که پیش از این باغ بود می‌توانست با تغییر کاربری تبدیل به آورده‌ای اقتصادی برای شهرداری تهران شود اما جلب رضایت مردم برای مدیریت شهری تهران اولویت نخست را دارد، به همین جهت امروز شاهد افتتاح بوستان انارستان در زمین این باغ هستیم.معاون شهردار تهران با بیان اینکه به گفته شهروندان این منطقه زمین پارک انارستان در گذشته محل تجمع معتادین متجاهر شده بود، گفت: مسؤولین در شهرداری تهران خود را خادم مردم می‌دانند و به این خادمی نیز افتخار می‌کنند.
وی با بیان اینکه منطقه ۵ به لحاظ وسعت دومین منطقه گسترده شهر تهران و برف‌گیر است، ادامه داد: برای تسهیل زندگی شهروندان این منطقه در فصل سرما لازم است معاونت خدمات شهری آمادگی صدرصدی خود را حفظ کند. در مواقع بارش برف اگر نیروهای ما ۱۰ دقیقه دیر به محل برسند، شرایط بارش‌ها به گونه‌ای پیش می‌رود که ممکن است اتفاقات غافلگیرکننده پیش آید، به همین جهت باید ماشین آلات برف‌روبی و نیروی انسانی آموزش‌دیده در مواقع ضروری در خیابان‌ها آماده به خدمت‌رسانی باشند.
نظری با تاکید بر اینکه همکاران من در معاونت خدمات شهری باید شهر را مانند خانه خود بدانند، گفت: اگر تهران یک روز نظافت نشود قطعا مردم اعتراض می کنند.
وی تصریح کرد: در خدمت‌رسانی ما پشتیبان مناطق هستیم؛ در منطقه ۵ نیز گزارش‌های احصا شده در سامانه ۱۳۷ نشان‌دهنده پیشرفت عملکردِ این منطقه است، در همین‌جا از مردم می‌خواهم ما را از طریق این سامانه(۱۳۷) یاری کنند تا در اداره شهر بیشتر و با کیفیت بالاتر ادای خدمت کنیم.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ارتباط با طرح کمربند سبز تهران گفت امسال نیز بنا داریم 2 هزار هکتار از این طرح را در قالب طرح کمربند سبز تهران اجرا کنیم.نظری با بیان اینکه طرح کمربندی سبز محسنات ویژه‌ای را به همراه خواهد داشت گفت: این طرح علاوه بر فضای سبز شهر تهران از ساخت‌وساز غیرمجاز و توسعه شهر به صورت نامتوازن جلوگیری خواهد کرد.
وی در ادامه در خصوص سرانه فضای سبز شهر تهران تصریح کرد: در این ارتباط به حد استاندارد در بحث سرانه فضای سبز رسیده‌ایم البته در برخی از مناطق ما با کمبود سرانه و توزیع ناعادلانه فضای سبز روبرو بوده‌ایم و به همین جهت خرید و تملک زمین‌های جدید جهت احداث بوستان و فضای سبز در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته و ان‌شاءالله تا پایان سال برنامه‌های ما در این حوزه صددرصد محقق خواهد شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.