حدیث روز
امام باقر علیه السلام : زمانى كه فاطمه عليهاالسلام در گذشت، امير مؤمنان عليه السلام بر بالين او ايستاد و فرمود: «بار خدايا! من از دختر پيامبرت راضى هستم. بار خدايا! او تنها شد. پس همدم او باش. بار خدايا! او مهجور شد. پس تو، به او بپيوند. بار خدايا! به او ستم شد. پس تو داوَرَش باش كه تو، بهترينِ داورانى» .

دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024 ساعت ×
آیا آهنگ رشد اعتیاد در کشور متوقف شده‌است؟
۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۹
0

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه هیچ تغییری در سطح و میزان کشت مواد مخدر در افغانستان بوجود نیامده است، گفت: آهنگ رشد اعتیاد به مواد مخدر در کشور متوقف شده است. اسکندر مومنی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: نه تنها شاهد کاهش تولید مخدر سنتی در […]

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه هیچ تغییری در سطح و میزان کشت مواد مخدر در افغانستان بوجود نیامده است، گفت: آهنگ رشد اعتیاد به مواد مخدر در کشور متوقف شده است. اسکندر مومنی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: نه تنها شاهد کاهش تولید مخدر سنتی در افغانستان نیستیم که تولید مواد مخدر صنعتی در این کشور رو به افزایش است.وی افزود: بر این اساس شواهدی که نشان دهد میزان تولید مخدر در این همسایه شرقی کاهش یافته است، نداریم و بنابراین باید پیشگیری از اعتیاد در اولویت همه برنامه‌های این ستاد قرار گیرد.مومنی اعلام کرد: طبق یک پژوهش انجام شده در یکی از دانشگاههای معتبر کشور، آهنگ رشد مصرف مواد مخدر و اعتیاد در کشور متوقف شده است و این نشان از اثرگذاری برنامه ها و هم‌افزایی‌ همه دستگاهها در مقابله و پیشگیری است.دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان کرد: در کنار پیگیری مقابله با مواد مخدر باید پیشگیری را هم در اولویت نخست قرار دهیم تا اگر موادمخدر هم در دسترس بود، کسی به سمت آن نرود.وی با تاکید بر اینکه همچنان باید اولویت راهبردی‌ ستاد پیشگیری از اعتیاد باشد، بیان داشت: برای پیشگیری باید از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی استفاده کنیم، زیرا رسانه بستری است که هرچه آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم، می‌بینیم که افق جدیدی برای استفاده بیشتر از آن وجود دارد، مشروط بر اینکه آن را بشناسیم و برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.