حدیث روز
امام باقر علیه السلام : زمانى كه فاطمه عليهاالسلام در گذشت، امير مؤمنان عليه السلام بر بالين او ايستاد و فرمود: «بار خدايا! من از دختر پيامبرت راضى هستم. بار خدايا! او تنها شد. پس همدم او باش. بار خدايا! او مهجور شد. پس تو، به او بپيوند. بار خدايا! به او ستم شد. پس تو داوَرَش باش كه تو، بهترينِ داورانى» .

سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024 ساعت ×
آریوبرزن باید دیده شود تا افراد بیشتری با شخصیت او آشنا شوند
۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰
0
کارگردان نمایش «آریوبرزن» از آثار چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معتقد است این نمایش باید دیده شود تا افراد بیشتری با شخصیت آریوبرزن و کاری که انجام داده‌است، آشنا شوند.

حامد مکملی کارگردان نمایش «آریوبرزن» از شهر قزوین که در بخش مسابقه تئاتر ایران چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر روی صحنه رفت، درباره وضعیت اجرای عمومی این اثر گفت: احتمال خیلی زیاد نمایش «آریوبرزن» در سال آینده اجرای عمومی خواهد داشت. اگر مشکلی پیش نیاید در ۲ ماه ابتدای سال ۱۴۰۳ این نمایش را در شهر قزوین روی صحنه خواهیم برد.وی درباره برنامه‌ریزی برای اجرای عمومی این اثر در شهر تهران، یادآور شد: با توجه به تعداد بالای اعضای گروه بازیگری و موسیقی اثر، باید هزینه‌های سفر و اسکان گروه تامین شود تا بتوانیم در شهر تهران یا شهرهای دیگر اجرا داشته باشیم.
مکملی درباره اینکه آیا گیشه اجرای عمومی در شهر قزوین هزینه‌های تولید نمایش «آریوبرزن» را تامین می‌کند یا نه، تاکید کرد: تئاتر همه جا نیاز به حمایت دارد. ما در قزوین سالنی نداریم که به صورت همیشگی و مستمر شاهد اجرای عمومی آثار در آن باشیم و نمایش‌ها به صورت پراکنده اجرا می شوند. در قزوین به صورت دایمی تئاتر در جریان نیست و وقتی این امکان نیست خیلی فرصت‌ها از دست می‌رود.کارگردان نمایش «آریوبرزن» درباره کمک‌هزینه جشنواره چهل و دوم تئاتر فجر، توضیح داد: مبلغ ۷۰ میلیون تومان به عنوان کمک‌هزینه به ما پرداخت شد. با توجه به تعداد عوامل گروه و همچنین زمان زیادی که برای تمرین صرف کردیم، هزینه‌های بالایی را متحمل شدیم. این کمک‌هزینه جوابگوی کل هزینه‌های تولید نیست. ما از خرداد ۱۴۰۲ تمرین‌ها را شروع کردیم و ۹ نفر نوازنده و ۹ بازیگر به همراه عوامل پشت‌صحنه درگیر تولید و تمرین این کار شدند.وی درباره اجرای «آریوبرزن» در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، تصریح کرد: جشنواره تئاتر فجر امکانی است برای عرضه کار و من می‌خواستم «آریوبرزن» در جشنواره و همچنین در قالب اجرای عمومی روی صحنه برود چون دوست دارم تعداد آدم‌های بیشتری این کار را برای شخصیت آریوبرزن و کاری که کرده‌است، ببینند. طبیعتا از فرصت جشنواره تئاتر فجر هم استفاده کردم با وجود اینکه تولید این کار در مدت‌زمانی کوتاه بسیار سنگین و سخت بود.
مکملی درباره ارزیابی خود از کیفیت آثار حاضر در جشنواره، یادآور شد: با توجه به اینکه امکان حضور گروه‌ها در طول جشنواره تئاتر فجر فراهم نبود، متاسفانه کاری را در جشنواره ندیدم و از این‌رو نمی‌توانم قضاوتی درباره کیفیت آثار جشنواره داشته باشم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.